"Kaczor Donald" przyśpiesza w 2023 roku!

Na okładce dziś wydanego Kaczora Donalda pojawiła się informacja, że kolejny numer pisma zostanie wydany już 4 stycznia, czyli za półtora miesiąca. Redaktor naczelny pisma, Artur Skura, potwierdził, że nie jest to żaden błąd, a zgodnie z obecnymi planami w przyszłym roku Egmont ma zamiar wydać 8 numerów magazynu.

Oznacza to, że Kaczor Donald, podobnie jak Gigant Poleca, będzie wydawany co półtora miesiąca. Nadal jest to mniejsza liczba wydań niż do 2020, ale większa niż w tym i ubiegłym roku, kiedy pismo było wydawane co dwa miesiące. Pismo nadal będzie liczyło 52 strony i zawierało w każdym numerze ponad 40 stron komiksów. Biorąc pod uwagę, że w tym roku udało się na łamach magazynu opublikować co najmniej parę interesujących historii, to oby w przyszłym roku udało się ten trend podtrzymać.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Fantastyczna wieść!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze, to pochowali by już tego trupa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kupuję każde wydanie. I jeśli byłoby tygodnikiem- to nic by się nie zmieniło.

   Usuń
  2. Fajnie by było płacić po 12,99zł co tydz. x np przez 50 tygodni = 649,50 za rok + do tego dochodzą dodatkowe albumy komiksowe więc wychodziłoby ponad 2 tys. Ale Egmont by się wzbogacił :)

   Usuń
  3. Sto razy wole wydać tyle na komiksy, niż na np papierosy. A ludzie potrafią wydawać trzykrotność tej sumy dziennie. Albo więcej. Więc wolę wspierać Egmont niż koncerny tytoniowe. Przykładowo.

   Usuń
  4. Dlaczego trupa? O_o Kolejna subiektywna opinia poparta widzimisię. Widocznie wyniki sprzedażowe są zadowalające. Gdyby usunęli jeszcze zabawkę... Chociaż może nie chcą tego robić, by nie likwidować folii i nie narażać się na jakieś zniszczenia magazynu na poziomie transportu? Nie wiem. Gdybam. Dla mnie to dobra wiadomość, choć KD nie kupuję - skupiam się na innych komiksach z uniwersum.

   Usuń
  5. Trup, dlatego że wydają to chyba tylko po to żeby wydawać. Nie wiem może to taka tradycja z którą ciężko skończyć. Nakład minimalny, papier że aż żal, i ledwie idzie to kupić poza internetem.

   Usuń
  6. W Ruchu można zamówić prenumeratę KD. Wychodzi taniej i nie musisz sie silić na szukanie.

   Usuń
 3. Też kupowałbym KD nawet gdyby byl tygodnikiem. Nawet za 12,99. Nic by sie nie zmieniło. Kiedy kupiłem pierwszego KD, ten nazywal sie jeszcze Donald Duck i Mickey Mouse. Byly to okolice 1992 roku. Sentyment pozostał, cieszy zatem 2023 rok z 8ma Kaczorami. Ludzie wydają na bzdury mase kasy, a na Donalda żal. Narzekają, ze KACZOGROD podskoczyl do niemal 90 zlotych. Co z tego skoro to tylko 4 x w roku.Na benzyne, papierosy, piwo i grilla , nie szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 12,99 zł co tydzień w połączeniu z kupowaniem innych wydań to myślę iż byłoby jednak trochę za dużo cenowo i wiele osób mogło by sobie nie pozwolić by kupować wszystkie wydania i numery.

   Usuń
 4. Wyżej widać, ze GIGANT juz po 17,99. Co robić. Wazne , że jest. Martwi brak zapowiedzi MegGiga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brak zapowiedzi "MegaGiga" wynika tylko z tego, że Egmont o tym zapomniał. Spokojnie, będzie. Dla fanów MGG/MAM wkrótce też będziemy mieli ciekawe informacje.

   Usuń
 5. Ja bym chętnie kupował gdyby to faktycznie była 'prasa' / 'czasopismo' :( ale nie chcę wspierać niszczenia środowiska i zaśmiecania planety i kupować "plastikowe śmieci z gazetką w zestawie".
  Egmont, ogarnij się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawia mnie czy oni nie mogą np wznowić jakiegoś "kartonikowego" gadżetu sprzed lat. Archiwalne KD z giełda kaczogrodu, kartami zbuduj swój kaczogród itp chodzą za grubą kasę na allegro/olx. Za te dodatki w dużej mierze odpowiadał chyba Pan Kołodziejczak? Nie mogą puścić np raz jeszcze zbuduj swój kaczogród? Ewentualnie trochę coś zmodyfikowac? Przecież to trochę kartonu. Jestem pewien ze to byłby HIT

   Usuń
 6. Czy ktoś wie kdzie albo jak kupować KD z Czech? Wiem, że polskie komiksy do Czech wysyła Gildia, ale nie mają KD.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru