Gigant Poleca Extra 2023-01 "Galaxy II" - zapowiedź - Mouse Trek, Q-Galaxy i Mottura

Wczoraj pojawiła się ostatnia zapowiedź na ten rok, a dziś czas na kolejną zapowiedź na przyszły rok. Już 17 stycznia w kioskach pojawi się pierwszy przyszłoroczny Gigant Poleca Extra - drugi tom Galaxy. Podobnie jak pierwszy tom tego podcyklu, który został wydany parę miesięcy temu, będzie on zawierał ponad 300 stron komiksów o tematyce kosmicznej, w tym zakończenie jednej z historii z pierwszego tomu. Cena okładkowa tomu wyniesie 24,99 zł.
Wydanie będzie oparte na 2. tomie niemieckiej miniserii LTB Galaxy, która oryginalnie składała się z 6 tomów.

Co widać powyżej, w tomie pojawi się trzecia a zarazem ostatnia część komiksu Mouse Trek, doskonałej satyry Star Treka i innych franczyz SF, której dwie pierwsze części zostały wydane w pierwszym tomie Galaxy. Choć z punktu widzenia polskiego odbiorcy dzielenie komiksów na części w tego typu wydaniach może do końca nie mieć sensu, to jednak jest to po prostu kopia pomysłu niemieckiej redakcji. Na szczęście tym razem nie skończyło się to urwanym komiksem, a pół roku pomiędzy tomami to też nie jest najgorszy wynik.

Jednak nie będzie to jedyny ciekawy komiks, który pojawi się w wydaniu, ponieważ sporą część tomu zajmą komiksy z serii Q-Galaxy, cyklu opowiadającego o przygodach Hyzia, Dyzia i Zyzia walczących ze złem w kosmosie. W tomie pojawi się też dość nowa historia o Sknerusie stworzona przez duet Artibani i Mottura, a także dwie interesujące komiksy rozgrywające się w kosmosie, które parę lat temu były już wydane po polsku.

Z informacji, które uzyskaliśmy od redakcji Giganta, wynika, że w przyszłym roku pojawi się 8 tomów Giganta Poleca Extra, czyli o dwa więcej niż w tym roku. Więcej szczegółów będziemy podawać w kolejnych miesiącach, ale można się spodziewać zarówno kontynuacji dotąd wydawanych cykli jak i nowości.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ja się popłakałem z radości

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy bedzie 3 czenść galaxy

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewie wszystkie 6 wydadzą. Cudowne wieści. Mimo kosmicznych cen papieru, redakcja zwiększa ilość tomów zatem mysi być przynajmniej DOBRA sytuacja. 8 KD, 8 GPE, nic tylko sie cieszyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I możecie narzekać na ceny, ale te rosną w sposób minimalny. 25 zł za 320-stronicowy kolorowy komiks w formacie A5? Teraz często 25 zł kosztują wydawane w najmniejszym formacie mangi.

   Usuń
 4. W następnym roku kolejne podwyżki cen za KD oraz GP/GPE i tego podobne tytuły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom był w większości komiksach, niestety nudny. Może ten będzie ciekawszy, oby.

  OdpowiedzUsuń
 6. świetne wieści!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czyli muszę wreszcie skończyć czytać pierwszy Galaxy.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela