Gigant Poleca 242 "Złoty jubileusz" - zapowiedź - urodziny Sknerusa i Kwantomas

Jeżeli myśleliście, że Pamiętniki Sknerusa McKwacza będą jedyną publikacją wydaną w Polsce z okazji 75-lecia kaczego miliardera, to nic bardziej mylnego. Już na początku przyszłego roku, 20 stycznia, pojawi się 242. tom serii Gigant Poleca - Złoty jubileusz, w której nie zabraknie komiksów z Sknerusem, w tym historii, która powstała specjalnie z okazji 75. rocznicy powstania postaci. A będzie to tylko początek kolejnego doskonałego roku Giganta.
Tom będzie kopią grudniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.

Fabio Celoni, włoski rysownik znany z takich komiksów jak Dracula czy Kwakenstein, z okazji okrągłej rocznicy debiutu Sknerusa McKwacza przygotował gigantyczny, 190-stronicowy komiks pokazujący postać kaczego miliardera. Ze względu na to, że historia została wydana do tej pory tylko we Francji, a dopiero na dniach pojawi się w Niemczech i we Włoszech, na razie nie wiadomo, z jakimi reakcjami została przyjęta, ale wszyscy mają nadzieję, że Celoni przygotował coś wyjątkowego. 

Choć wymieniony wcześniej komiks zajmie większość wydania, to nie oznacza, że będzie jego jedyną atrakcją. Tom otworzy całkiem nowa historia o Sknerusie stworzona przez Transagaarda i Ferrarisa, natomiast pewnie fani Kwantomasa będą uradowani nową opowieścią o złodzieju dżentelmenie. Warto przy okazji dodać, że tom będzie kosztował 17,99 zł, czyli o złotówkę więcej niż tegoroczne wydania, więc tym bardziej warto zdecydować się na prenumeratę, w której 8 kolejnych tomów kosztuje jedyne 96 zł. Na pewno w ciągu najbliższego roku nie zabraknie wielu interesujących wydań.

W grudniu natomiast pojawi się ostatni tegoroczny Gigant, w którym pojawią się dwie długie opowieści z udziałem Hyzia, Dyzia i Zyzia. Na grudzień jest też planowany MegaGiga, prawdopodobnie informacje o nim pojawią się wkrótce, ale na ten moment trudno określić kiedy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. SUPER TOM! Bardzo się ciesze ze 190 stron o Sknerusie! PS. Nowy MGG będzie prawie na pewno kosmiczny

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemogę się doczekać komiksu o kwantomasię Ps ile bedzie w następnym roku tomów giganta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O Kwantomasie są z reguły bardzo dobre komiksy. Dużo lepsze niż inne z podobnych serii.

   Usuń
  2. Będzie 8 gigantów poleca w przyszłym toku tak jak w tym roku czyli co półtora miesiąca.

   Usuń
 3. Już wiadomo skąd oni biorą te komiksy z WAK- Wielkie Archiwum Komiksu czyli wak.pl z strony internetowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie... Ale WAK i my bierzemy informacje z tego samego źródła.

   Usuń
 4. Ja już dostałem z prenumeraty =)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka