Luc Junior, Lucky Luke i Star Wars Film - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Na początek listopada Egmont nie przygotował żadnego disnejowskiego tytułu, ale wśród innych komiksów humorystycznych nie zabraknie interesujących komiksów, w tym na pewno wiele osób czeka na nigdy wcześniej niewydany po polsku komiks Uderzo i Goscinny'ego. Poniżej znajdziecie przykładowe strony z wybranych nowości, natomiast kupicie je w dobrych księgarniach, w tym także na Egmont.pl.

Dokładnie dziś do sprzedaży trafił Luc Junior, czyli tworzony w połowie lat 50. przez Goscinny'ego i Uderzo komiks o młodym reporterze i jego ekscytujących oraz pełnych humoru przygodach. 232-stronicowy tom w twardej oprawie i formacie A4 zawiera też Billa Blancharta, czyli jedyny realistyczny komiks stworzony przez duet Goscinny i Uderzo. Cena okładkowa wydania to 119,99 zł.

Natomiast doskonale znany także w Polsce jest inny komiks Goscinny'ego, czyli Karawana, 24. tom serii Lucky Luke. Album opowiadający o wędrówce samotnego kowboja wraz z grupą osadników doczekał się publikacji po polsku kilkanaście lat temu, ale także adaptacji animowanej, która trafiła do polskich kin jak i była emitowana w telewizji. Za rysunki odpowiadał Morris, a album często się w rankingach najlepszych tomów serii. 

W zaskakująco szybkim tempie, jak na serię składającą się na razie z 4 tomów, wydawana jest Sixtine, ponieważ już teraz do sprzedaży trzeci album cyklu - Pirackie wybawienie. Komiks Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. Tym razem bohaterka trafi do krainy cieni i dowie się, że piraci byli z nią nie do końca szczerzy.

Do sprzedaży trafił także najnowszy, ledwie co wydany parę miesięcy temu we Francji, tom Sióstr Niezapominajek - Skarb Lucilli. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę. W trzecim tomie bohaterki wpadną na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu,

Premierę w końcu ma ostatni brakujący tom z adaptacji komiksowych Gwiezdnych wojen. Mowa tu oczywiście o adaptacji Skywalker. Odrodzenie, czyli IX epizodu cyklu, który pewnie też jest  tomem zamykającym całą serię Star Wars Film. Podobnie jak inne adaptacje, także i ta została napisana przez Alessandro Ferrariego, a narysował ją Igor Chimisso. 

Wśród dzisiejszych premier nie zabrakło też trzeciego album serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna opowiadającej o ssaku znoszącym jaja, czyli Dziobak Toto i drapieżniki, Tym razem główny bohater i jego kumpel Chichi wpadli w zasadzkę zastawioną przez wilkowora i diabła tasmańskiego. 

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. tak z innej beczki: na fanpage'u opublikowałeś Sknerusa Fabio Celoniego i napisałeś o jakiejś premierze w styczniu. Czy to będzie Gigant 242, któey będzie odpowiednikiem grudniowego LTB, czy to będzie jakieś wydanie księgarskie (mam nadzieję, że Cavazzano)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. raczej w ramach giganta poleca niż osobne wydanie.

   Usuń
  2. Zapowiedzi wydań księgarskich na styczeń zostały już ogłoszone. Czy widać w nich Cavazzano?
   Pewne rzeczy zostaną w pełni ujawnione, gdy będzie można je ujawnić.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela