Myszka Miki "Zaginiony ocean" - dziś premiera

Z lekkim opóźnieniem, ale dziś do sprzedaży w końcu trafił Miki i zaginiony ocean, czyli kolejny mysi album stworzony przez duet Denis-Pierre Filippi i Silvio Camboni, którzy odpowiadają także za opublikowaną ponad dwa miesiące temu Krainę Pradawnych. Podobnie jak wcześniejszy komiks, 64-stronicowy album został wydany w formacie A4, w twardej oprawie i cenie okładkowej 49,99 zł. Komiks już jest dostępny na Egmont.pl.

Tym razem włosko-francuski duet postanowił czytelnikom przedstawić steampunkową podróżniczą historię nawiązującą do dzieł Juliusza Verne'a. Komiks rozgrywa się w świecie spustoszonym podczas Wielkiego Konfliktu, gdzie panuje rozpaczliwy brak wszelkiego rodzaju paliw, więc Miki, Minnie i Goofy tworzą zespół zdolnych wynalazców, ale zajmują się też przeszukiwaniem wraków statków. Przykładowe plansze z albumu znajdziecie tutaj.

Warto przy okazji wspomnieć, że Camboni i Filippi są także autorami utrzymanej w podobnych klimatach niedisnejowskiej serii Niezwykła podróż.  6 albumów serii opowiadających o niewiarygodnych przygodach dwójki kuzynów zostało już wydanych, natomiast 7. ma się pojawić na dniach. Seria w Polsce jest wydawana nakładem wydawnictwa Kurc.

Jest to trzeci wydany w tym roku tom z serii zawierającej albumy z Mikim od Glénatu, po wspominanej wcześniej Krainie pradawnych i Horrifiklandzie Nesme i Trondhiema. Natomiast na początek przyszłego roku zapowiedziano Miki podróżuje w czasie Dab'sa i Petrossiego. Nie wiemy na ten moment, kiedy kolejny album się ukaże, ale stanie się to nie szybciej niż w marcu. Warto dodać, że inną dzisiejszą premierą jest ostatni tom kolekcji Rosy.

Komentarze

 1. Egmont do tej pory nie raczył wysłać zanowienia z Barksem, Rosa 9 tomem, Kamila i konie i właśnie tym Oceanem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam lepiej. Mi wysłali jedno zamówienie bez jednej pozycji - kupione wszystko w przedsprzedaży. Zabrakło dla pana, przykro nam bardzo i blabla. Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi ? To teraz szukaj po kioskach czy ksiegarniach, moze cos zostało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masakra... A z ciekawości czego nie dali? Może moja paczka też będzie wybrakowana jak KIEDYŚ dojdzie

   Usuń
  2. nie dostałem Kaczora Donalda. Niby banał ale lubię mieć wszystko a nie mam za bardzo czasu na zwiedzanie kiosków. Nie po to jest przedsprzedaż żeby po miesiącu słyszeć oj zabrakło. Dostałem maila, że druga paczka idzie - ciekawe, czego teraz nie będzie.

   Usuń
 3. Strona 25, dwa kadry u górze. Zamienione dialogi to nie są. To jest jakiś większy błąd. Kto odpowiada za korektę ? W dyby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam fb, więc nie do końca wiem o kogo chodzi. Wracając do błędów - już nawet się przyzwyczaiłem do literówek albo dymków w innych czasopismach - tu niestety nie dam rady. Beznadziejna korekta (lub jej całkowity brak) w czymś, co aspiruje do wyższej półki. Wstyd egmącie (literówka zamierzona), nic się nie zmieniasz.

   Usuń
  2. Też tam zaglądam - do tego na szczęście nie potrzeba konta - ale komentarzy nie czytam dla zdrowia :). Odnośnie wydania - wstrzymam się z zakupem kolejnych. Coraz większe skuchy zniechęcają mnie do oddawania im ciężko zarobionych złotówek.

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka