Komiksowe premiery - maj 2022 - Witch, Toska z lasu i Kumpelki

Zwykle maj był jednym z najgorętszych miesięcy na polskim rynku komiksowym. W tym roku częściowo też tak będzie, ponieważ pod koniec miesiąca odbędą się Warszawskie Targi Książki, a w ramach nich Komiksowa Warszawa, ale szczególnie oferta Egmontu wygląda dość blado względem choćby poprzedniego miesiąca. Nie oznacza to, że zabraknie ciekawych tytułów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 18 maja - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga piąta - 99,99 zł - POLECAMY!
  Piąty tom nowego wydania serii o czarodziejkach rozpoczyna nowy cykl - Królestwo Arkhanta.  Ze względu na to, że poprzedni tom był wyjątkowo gruby, ten będzie ciut krótszy i znajdzie się w nim pięć historii wydanych oryginalnie w Polsce w 2005 roku, od Rezygnacji do Głosu milczenia. Jak zwykle nie zabraknie także dodatkowych ilustracji, a tom otworzą ciekawostki z życia włoskiej redakcji magazynu o młodych dziewczynach posiadających moce. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście, a następny tom serii pojawi się w sierpniu.
 • 20 maja - Kaczor Donald 2022-01 - 10,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek szczegółowe informacje dotyczące kolejnego numeru Kaczora Donalda. Wiadomo jedynie, że pismo będzie liczyło 52 strony i zawierać plastikowy gadżet. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce na blogu.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 25 maja - Disney Masters Vol 19: Mickey Mouse: Trapped in the Shadow Dimension - 29,99 $ - POLECAMY!
  Tom poświęcony komiksom włoskiego mistrza mysich historii - Casty'emu. W środku znajdują się dwie długie mysie opowieści zaliczane do najlepszych komiksów ostatnich lat: tytułowa historia o Protoniku Bip-Bip i Fantomenie i znany także w Polsce The World to Come z Ele-Mele, dodatkowo pojawi się kaczy komiks: The Terrible, Terrible Triple-Dimensional Beagle Boy.  

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 4 maja - Batpig 1: Zobaczyła świnka niebo - 39,90 zl
  Powieść graficzna Roba Harrella opowiadająca o superprosiaku, który nieustannie walczy o sprawiedliwość.
 • 6 maja - Ptaki w komiksie 1 - 59,99 zł
  Pierwszy tom gagowego komiksu Alaina Sirventa i Jean-Luca Garréry opowiadającego o przygodach rozmaitych ptaków.
 • 18 maja - Dziobak Toto 2: Dziobak Toto i pan mgieł - 39,99 zł - POLECAMY!
  Kontynuacja serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna opowiadającej o ssaku znoszącym jaja, a także jego przyjaciołach. Seria składa się z ośmiu albumów, a trzeci ma się pojawić po polsku w listopadzie.
 • 18 maja - Enola i niezwykłe zwierzęta 2 - 39,99 zł
  Komiks stworzony przez Jorisa Chamblaina i Lucile Thibaudier, który opowiada o przygodach weterynarz zajmującej się stworami z legend. Tom w środku pojawią się dwa oryginalne albumy - Polowanie na krakena i Zaginiony yeti. Ostatni tom cyklu zostanie wydany po polsku we wrześniu.
 • 18 maja - Kumpelki 1: Dzwonią koleżanki - 29,99 zł
  Tom rozpoczynający humorystyczną serię stworzoną przez Christophea Cazenove (autora m.in. Sisters) i Philippea Fenecha, która opowiada o perypetiach nastoletnich dziewczyn. Łącznie cykl składający się z krótkich gagów liczy już 13 albumów, ale dwa kolejne mają się pojawić w Polsce już w tym roku.
 • 18 maja -  Lucky Luke 67: Marcel Dalton - 29,99 zł
  Album cyklu o samotnym kowboju stworzony pod koniec lat 90. przez Boba de Groota i Morrisa, w którym występuje szwajcarski kuzyn Daltonów Co ciekawe, jest to ostatni album narysowany, a nie napisany przez Morrisa, który nigdy w żaden sposób nie został wydany po polsku. Więcej informacji o serii znajdziecie w ramach infografiki.
 • 18 maja - Magiczna 7 1: Nigdy sami - 29,99 zł
  Inna majowa nowość Egmontu - cykl fantasy stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego opowiada siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć. Łącznie seria składa się już z 10 tomów, z których dwa kolejne pojawią się jeszcze w tym roku po polsku. 
 • 18 maja - Opowieści z Bukowego Lasu 2: Chór - 39,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny album cyklu o przygodach króliczej rodziny stworzonego przez Loïca Jouannigota.W lipcu i sierpniu Egmont zamierza wydać dwa kolejne albumy rozgrywające się w tym samym świecie.
 • 18 maja - Toska z lasu 1: Panny, złodzieje, rycerze i minstrele - 29,99 zł - POLECAMY!
  Pierwszy album serii o dwójce sierot oraz córce diuka Castel Guelfo stworzonej przez Teresę Radice i Stefano Turconiego, autorów mysiej wersji Wyspy skarbów oraz innych świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki. Historia rozgrywa się w klimatach średniowiecznej Toskanii. Kolejny album pojawi się po polsku we wrześniu.
 • 25 maja -  Superkot 1: Klub komiksowy - 34,90 zł
  Stworzony przez Dava Pilkeya, twórcę Dogmana i Kapitana Majtasa, komiks o Komiksowym Klubie Superkota, który jednocześnie uczy najmłodszych czytelników tworzenia opowieści obrazkowych. 
 • 26 maja - Bajka na końcu świata 7: Ognie na niebie - cena nieznana
  Siódmy i przedostatni tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca.Opowiada on o Wiktorii i Bajce, które wędrują, by odnaleźć rodziców.

Jeżeli kojarzycie, że w maju zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Fantagraphics, Scream Comics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru