Kaczogród Carla Barksa 17 (20) "Ogromna maszyna" - zapowiedź

Egmont zaprezentował lipcowe zapowiedzi, które pokrywają się z informacjami udostępnionymi wcześniej w katalogu. Z tego powodu nie jest żadnym zaskoczeniem, że 27 lipca pojawi się nowy tom serii Kaczogród. Carl Barks - Ogromna maszyna i inne historie z lat 1959–1960. Potwierdzono także, że album będzie droższy o 10 zł niż poprzednie wydania i jego cena wyniesie 79,99 zł. Nie zmieni się natomiast reszta szczegółów technicznych, wydanie będzie liczyć 240 stron, a już ruszyła przedsprzedaż na Egmont.pl.  

Wydanie zaprezentuje komiksy z dość specyficznego okresu, kiedy Barks poza tworzeniem komiksów z Sknerusem czy Donaldem, regularnie rysował komiksy z innymi bohaterami. W tomie pojawią się jedynie dwie długie historie z Sknerusem, w tym The Money Champ o kolejnym pojedynku z Granitem Forsantem, zaledwie pięć ten-pagerów z Donaldem. Natomiast dużą część tomu będą stanowić krótkie historie. Część z nich jest naprawdę dobra, jak chociażby komiksy z Diodakiem pisane przez samego Barksa, ale spora część opowieści o Babci Kaczce (scen. Vic Lockman) czy historii z cyklu Z pamiętnika Daisy (scen. Bob Gregory), to bardziej ciekawostki historyczne pokazujące trochę inne części Kaczogrodu.

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Szczegółową rozpiskę komiksów znajdujących znajdziecie tutaj. W 2022 roku kolejne tomy serii nadal będą wydawane co kwartał i na zmianę będą prezentowane najstarsze komiksy Barksa i historie z przełomu lat 50. i 60. W czwartym kwartale tego roku zostaną wydane Stworki z bagien, czyli tom głównie składający się z klasycznych ten-pagerów z lat 40.


Źródło ilustracji: materiały własne / Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)