Kaczor Donald 2022-03 - zapowiedź - Ferraris, Branca i Mota

UWAGA! POPRAWNA ZAPOWIEDŹ NUMERU JEST DOSTĘPNA TUTAJ!

W tym roku maj jest wyjątkowo spokojny dla fanów disnejowskich historii i jedyną publikacją z kaczymi komiksami Disneya będzie nowy numer Kaczora Donalda. 20 maja pojawi się 3. w tym roku, a w 1020. w ogóle wydanie pisma. Numer można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Na podstawie grafiki opublikowanej przez wydawnictwo na profilu Komiksy GIGANT można wywnioskować, że wydanie będzie przedrukiem dwunastego wydania skandynawskich tygodników.

 Co ciekawe - będzie to pierwszy numer Kaczora Donalda oparty na wydaniu z tego roku, a nie z poprzedniego. W środku dość standardowa zawartość, czyli na początku nowe duńskie komiksy, w tym wypadku historia o Sknerusie narysowana przez Ferrarisa oraz ciut krótszy komiks z Donaldem i Daisy stworzony przez Astrup i Pinedę.

Ciekawiej zaczyna się robić w drugiej połowie wydania, ponieważ tam będzie można znaleźć bardzo stary komiks Daniela Branki, jeszcze z okresu, gdy jego kreska wyglądała trochę inaczej niż u szczytu kariery, jednostronicowy gag o Goofym, a także naprawdę długa, jak na standardy magazynu, opowieść o wyprawie Sknerusa do Australii narysowana przez Carlosa Motę. Raczej ciężko spodziewać się po niej czegoś wyjątkowego, ale może być to dobry komiks o kaczym milarderze.

Dużo ciekawiej dla fanów kaczek zapowiada się początek czerwca, ponieważ wówczas pojawi się nowy MegaGiga o górskich wyprawach, którego skład także znajdziecie na blogu, a także Gigant zawierający m.in. długi komiks o Superkwęku, o tym tomie też więcej piszemy w innym tekście.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka