Kaczor Donald 2022-03 - nowe informacje i przykładowe strony - Korhonen, Jippes i Barks

Czasem się tak zdarza, że okładka Kaczora Donalda pochodzi z innego numeru skandynawskich tygodników niż sama jego zawartość. Dzieje się to nie częściej niż raz na 10-15 numerów, ale zdarza się. Z tego powodu po opublikowaniu przykładowych stron okazało się, że prezentowane ostatnio informacje o trzeci tegorocznym wydaniu są niepoprawne, a ostatecznie w środku znajdą się komiksy z czterdziestego piątego zeszłorocznego numeru skandynawskich pism. I nie jest to chyba zła zmiana.
1020. wydanie KD można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl, a w kioskach zadebiutuje 20 maja.

Jeszcze drobne zastrzeżenie - zamiast komiksu Heymansa może pojawić się inna historia. Czasami tak się zdarza w przypadku holenderskich historii, że są one zastępowane innymi komiksami. Cała reszta wydania jest jednak stuprocentowo pewna, co oznacza, że numer otworzy historia Korhonena o młodym Sknerusie. I w przeciwieństwie do komiksów z cyklu Wspomnienia z Klondike, które w Polsce były wydawane po łebkach i czysto losowo, tutaj mamy do czynienia z pojedynczą historia opowiadającą o przygodzie z życia kilkuletniego Sknerusa. A biorąc pod uwagę długość komiksu, można mieć spore nadzieje, że będzie on udany.

Poza tym w wydaniu na pewno pojawi się spora dawka krótszych historii, w tym klasyczna historia Carla Barksa o Diodaku, ale też znajdzie się całkiem nowa opowieść z Gladiuszem Kwaczyńskim oraz Młodymi Skautami w rolach głównych, tego typu zestawień często nie ma, oraz kilka zabawnych historyjek o Donaldzie. Miłym akcentem jak zawsze jest 1-stronicowy komiks o Goofym narysowany przez Daana Jippesa.

Maj jest spokojnym okresem dla fanów kaczek, ale dużo ciekawiej zapowiada się początek czerwca, ponieważ wówczas pojawi się nowy MegaGiga o górskich wyprawach, którego skład także znajdziecie na blogu, a także Gigant zawierający m.in. długi komiks o Superkwęku, o tym tomie też więcej piszemy w innym tekście.

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar