Klasyczne baśnie Disneya 6 "Mała Syrenka" - zapowiedź

W lipcu Egmont nie wyda tylko kolejny tom kolekcji Barksa, ale też inną disnejowską publikację - kolejną adaptację klasycznego filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. W zaplanowanym na 13 lipca tomie pojawi się komiks oparty na disnejowskiej animacji z 1989 roku, Małej Syrence. Wydanie można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

W środku tomu liczącego 64 strony znajdzie się komiks stworzony przez Andersona i Xaviego. Co ciekawe, obaj twórcy mogą być kojarzeni przez fanów kaczych i mysich komiksów, Tom Anderson był autorem scenariuszy do wielu historyjek z Donaldem rysowanych m.in. przez Vicara, natomiast mysie historie Xaviego przez lata drukowano w Kaczorze Donaldzie. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych albumów, historia zostanie przedstawiona w odświeżonej wersji, trochę różniącej się od tej znanej z Disney Komiks.  

W ostatnio opublikowanym katalogu Egmontu potwierdzono, że w tym roku wyjdzie jeszcze jeden album z cyklu i będzie to Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, czyli adaptacja pierwszego pełnometrażowego filmu animowanego Walta Disneya.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela