Egmont w maju: Toska z lasu, Kumpelki, Magiczna 7 i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Zapowiedzi majowe Egmontu, wśród których pojawił się m.in. piąty tom Czarodziejek W.I.T.C.H. tak nas zaskoczyły, że potem o nich zapomnieliśmy. A nie można o nich zapomnieć, ponieważ choć komiks o magicznych dziewczynach to jedyna publikacja disnejowska Klubu Świata Komiksu w maju, to nie zabraknie wielu innych ciekawych tytułów, w tym komiksu stworzonego przez duet doskonale znany z kart Giganta Poleca.

Większość komiksów, w tym wszystkie familijne, pojawią się 18 maja. Tego dnia zadebiutują też trzy nowe serie. Fanów kaczych komiksów szczególnie powinna zaintrygować Toska z lasu, ponieważ jest to seria stworzona przez Teresę Radice i Stefano Turconiego, czyli twórców mysiej wersji Wyspy skarbów oraz innych świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki. Panny, złodzieje, rycerze i minstrele rozpoczyna cykl rozgrywający się w średniowiecznej Toskanii i przedstawiający losy dwójki sierot oraz córki diuka Castel Guelfo.

Doskonale znany jest także autor innej nowości, czyli Kumpelek. Jest to humorystyczna seria stworzona przez Christophea Cazenove (autora m.in. Sisters) i Philippea Fenecha, która opowiada o perypetiach nastoletnich dziewczyn. We Francji wydano już 13 albumów, pierwszy z nich to Dzwonią koleżanki.

Czymś zupełnie innym jest Magiczna 7, cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Obecnie seria składa się z 10 albumów, przy których pomagało też wielu innych twórców. W maju po polsku pojawi się album Nigdy sami. Każda z nowych serii zostanie wydana w formacie A4, w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i w cenie okładkowej 29,99 zł.

W maju nie zabraknie też nowego Lucky Luke'a, tym bardziej że w ostatnim czasie Egmont opublikował sięgające aż do końca roku plany dotyczące serii. W końcu po polsku zostanie wydany Marcel Dalton, czyli 67. album cyklu o samotnym kowboju, który pod koniec lat 90. został stworzony przez Boba de Groota i Morrisa. Co ciekawe, jest to ostatni album narysowany, a nie napisany przez Morrisa, który nigdy w żaden sposób nie został wydany po polsku. Jak można domyślać się z tytułu, powrócą w nim bracia Daltonowie.

Egmont kontynuuje też serie, które pojawiły się albo w tym roku, albo pod koniec poprzedniego. Do nich zalicza się także drugi tom serii Enola i niezwykłe zwierzęta, komiksu stworzonego przez Jorisa Chamblaina i Lucile Thibaudier, który opowiada o przygodach weterynarz zajmującej się stworami z legend. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu wydanego w tym miesiącu w środku pojawią się dwa oryginalne albumy - Polowanie na krakena i Zaginiony yeti.


Kontynuacjami są też dwa albumy, które pojawią się w maju, ale ich zapowiedzi zostały udostępnione wcześniej i znajdziecie je we wcześniejszym tekście, Warto jednak je przypomnieć. Tak więc w maju do sprzedaży trafi o drugi album Opowieści z Bukowego Lasu - Chór, cyklu o przygodach króliczej rodziny stworzonego przez Loïca Jouannigota. Pierwszy tom serii został wydany w poprzednim roku.

Nie zabraknie też kontynuacji serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna opowiadającym o ssaku znoszącym jaja, czyli Dziobak Toto i pan mgieł, Warto jednak podkreślić, że w przypadku obu serii  wydawanych w formacie Mój pierwszy komiks 5+, drugie tomy będą o 5 zł droższe niż pierwsze. 

Początkowo w maju miał się też pojawić komiks nawiązujący do najlepszego filmu animowanego DC, czyli DC Liga Super-Pets: Wielka psota, ale ze względu na to, że premiera filmu została przesunięta na lipiec, premierą komiksu także została przesunięta na 13 lipca.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Portfel w maju odpocznie bo jedyne co mnie interesuje to tylko Lucky Luke.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie odpocznie, w maju kolejne K. DONALD, KACZOGROD, GIGANT EXTRA 2 itp

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak Garfielda :( Wiadomo coś o 12 tomie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nic nie wiadomo. Dziś lub jutro, w zależności jak uda się znaleźć czas, puścimy tekst o zapo z samplerów Egmontu, ale tam Garfielda brak.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka