Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 5 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił piąty tom Czarodziejek W.I.T.C.H., który jest ciut chudszy niż poprzednie wydania, ale znajdują się w nim historie otwierające trzeci cykl serii, czyli Królestwo Arkhanta. 324-stronicowy komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, m.in. na Egmont.pl, ale też w Empikach. Przykładowe strony znajdziecie tutaj.

Tom zawiera komiksy 27-31 o W.I.T.C.H., a także dodatki, w tym kilka ciekawostek z życia włoskiej redakcji i autorów. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 53-62 polskiej wersji magazynu, które opublikowano pomiędzy marcem 2005 a sierpniem 2005. Warto zaznaczyć, że w związku ze startem nowego cyklu, ponownie zmieniono kolor grzbietu, który jest teraz jasnoniebieski. Na historie kończące ten cykl trzeba poczekać do sierpnia, gdy pojawi się kolejny tom.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga piąta
 Liczba stron: 324, Stron komiksów: 295

  • Dodatki:
  • Ciekawostki - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? - 3  strony - artykuły
  • 10 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru