Toska z lasu, Kumpelki, Magiczna 7, Dziobak Toto i Lucky Luke - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Już jutro do sprzedaży trafi kolejna porcja nowości od Egmontu, wśród nich nowy tom Czarodziejek W.I.T.C.H., ale też kilka innych komiksów, w tym tom stworzony przez duet doskonale znany z Giganta. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe strony z wybranych wydań, a wszystkie komiksy kupicie na Egmont.pl

Fanów kaczych komiksów szczególnie powinna zaintrygować Toska z lasu, ponieważ jest to seria stworzona przez Teresę Radice i Stefano Turconiego, czyli twórców mysiej wersji Wyspy skarbów oraz innych świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki. Panny, złodzieje, rycerze i minstrele rozpoczyna cykl rozgrywający się w średniowiecznej Toskanii i przedstawiający losy dwójki sierot oraz córki diuka Castel Guelfo.  Drugi album pojawi się we wrześniu.

Doskonale znany jest także autor innej nowości, czyli Kumpelek. Jest to humorystyczna seria stworzona przez Christophea Cazenove (autora m.in. Sisters) i Philippea Fenecha, która opowiada o perypetiach nastoletnich dziewczyn. We Francji wydano już 13 albumów, pierwszy z nich, który właśnie trafia do księgarń, to Dzwonią koleżanki.W tym roku pojawią się jeszcze dwa albumy z serii - w lipcu i październiku. 

 Czymś zupełnie innym jest Magiczna 7, cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego. Obecnie seria składa się z 10 albumów, przy których pomagało też wielu innych twórców. Teraz po polsku został wydany album Nigdy sami, natomiast kolejne pojawią się w sierpniu i w listopadzie. Każda z nowych serii będzie wydawana w formacie A4, w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i w cenie okładkowej 29,99 zł. 

Egmont przygotował też nowość dla fanów Lucky Luke'a. Do księgarń powoli trafia Marcel Dalton, czyli 67. album cyklu o samotnym kowboju, który pod koniec lat 90. został stworzony przez Boba de Groota i Morrisa. Co ciekawe, jest to ostatni album narysowany, a nie napisany przez Morrisa, który nigdy w żaden sposób nie został wydany po polsku. Jak można domyślać się z tytułu, powracają w nim bracia Daltonowie.

Wśród nowości można też znaleźć kontynuacje serii, które pojawiły się albo w tym roku, albo pod koniec poprzedniego. Do nich zalicza się także drugi tom serii Enola i niezwykłe zwierzęta, komiksu stworzonego przez Jorisa Chamblaina i Lucile Thibaudier, który opowiada o przygodach weterynarz zajmującej się stworami z legend. Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu w środku znajdą się dwa oryginalne albumy - Polowanie na krakena i Zaginiony yeti. Ostatni tom cyklu pojawi się we wrześniu.

Kontynuacjami są też dwa albumy z linii Mój pierwszy komiks 5+. Pierwszym z nich jest drugi album Opowieści z Bukowego Lasu - Chór, cyklu o przygodach króliczej rodziny stworzonego przez Loïca Jouannigota. Pierwszy tom serii został wydany w poprzednim roku, a dwa kolejne mają pojawić się stosunkowo szybko, bo w lipcu i sierpniu tego roku.

Natomiast drugim tytułem przeznaczonym do najmłodszych czytelników, choć nie tylko, jest drugi album serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna opowiadającej o ssaku znoszącym jaja, czyli Dziobak Toto i pan mgieł, W tym wypadku na kolejny album czytelnicy będą musieli poczekać ciut dłużej, bo pojawi się on w listopadzie tego roku.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!