Kaczor Donald 2022-03 - dziś premiera - Korhonen, Branca i Barks

Ostatnio praktycznie każdy numer Kaczora Donalda jest z jakiegoś powodu ciekawy, więc szkoda, że pismo jest wydawane jedynie co dwa miesiące. W przypadku dzisiejszego wydania ciekawie wygląda komiks o młodym Sknerusie, ale to tylko jedna z kilku ciekawych historii, które można znaleźć w 1020. wydania pisma, a trzecim w tym roku. Numer jest w większości przedrukiem czterdziestego piątego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników. Poza kioskami jest dostępny także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Dawno żaden numer Kaczora Donalda nie otwierała tak długa historia jest Pierwsza przygoda Korhonena. Jednak jest to komiks ciekawy nie tylko ze względu na swoją długość, ale z tego powodu, że przedstawia historię młodego Sknerusa, jeszcze z czasów nim zdobył swoją pierwszą dziecięciocentówkę. W przeciwieństwie do komiksów z cyklu Wspomnienia z Klondike, które w Polsce były wydawane po łebkach i czysto losowo, tutaj mamy do czynienia z pojedynczą historią, która jest zamkniętą całością. Dzięki temu polski czytelnik w końcu będzie mógł ocenić jak Korhonen radzi sobie z komiksami o młodym Sknerusie.

Jednak nie tylko ta historia wygląda ciekawie, ale to samo tyczy się komiksu Złoty kogut, który początkowo nie miał się znaleźć w tym wydaniu, a jest to nigdy w Polsce niewydana klasyczna historia Branki, w której Sknerus prosi Gogusia o pomoc w transporcie diamentu, ale w zadanie wplątuje się Donald.  Poza tym w wydaniu jest spora dawka krótszych historii, w tym klasyczna historia Carla Barksa o Diodaku, ale też całkiem nowa opowieść z Gladiuszem Kwaczyńskim oraz Młodymi Skautami w rolach głównych. Miłym akcentem jak zawsze jest 1-stronicowy komiks o Goofym narysowany przez Daana Jippesa.

Maj jest spokojnym okresem dla fanów kaczek, ale dużo ciekawiej zapowiada się czerwiec, ponieważ wówczas pojawi się zarówno nowy MegaGiga o górskich wyprawach, którego skład także znajdziecie na blogu, jak i Gigant zawierający m.in. długi komiks o Superkwęku. a także trafi kolejny tom Giganta Poleca Extra z wakacyjnymi komiksami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Chciałem kupić wyłącznie ze względu na komiks Heymansa to widzę, że akurat jego nie będzie xD

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru