Egmont w lipcu: Kajko i Kokosz, Smerfy i kontynuacje [Komiksy dla wszystkich]

Kilkanaście dni temu Egmont opublikował komiksowe zapowiedzi na lipiec. W 95% pokrywają się z tym co zostało zaprezentowane wcześniej w katalogu, choć jest jedna różnica. Nie pojawi się zapowiedziany kolejny tom serii Gwiezdny zamek. Oby w tym przypadku było to jedynie miesięczne opóźnienie. W lipcu pojawią się też komiksy Disneya, o których teksty pojawiły się wcześniej - Barks i adaptacja.

13 lipca pojawi się czwarty tom jednej z najlepiej sprzedających się serii Egmontu w ostatnim czasie, czyli Kajko i Kokosz. Złota kolekcja. W wydaniu pojawią się albumy Szkoła latania, Wielki turniej, Na wczasach oraz Zamach na Milusia, czyli pierwsze komiksy o dzielnych wojach, które Janusz Christa tworzył dla ogólnopolskich gazet. Podobnie jak w poprzednich tomach, nie zabraknie też dodatków, poza ciekawostkami przygotowanymi przez Krzysztofa Janicza pojawi się wstęp napisany przez Sławomira W. Malinowskiego, przyjaciela Janusza Christy, dziennikarza i autora filmu dokumentalnego .

Tego samego dnia pojawi się jeden z klasycznych albumów Smerfów - Kosmosmerf. Podobnie jak wszystkie najwcześniejsze historie o niebieskich stworkach, album był już wcześniej wydany po polsku, ale końcu po paru dekadach czytelnicy doczekają się nowego wydania. W środku 64-stronicowego tomu poza główną opowieścią pojawi się też Smerfozmieniacz pogody. Warto dodać, że z klasycznych albumów o Smerfach, Egmontowi do wydania pozostał tylko jeden tom.

W połowie lipca zadebiutuje też drugi tom Sixtine.  Składająca się na razie z trzech albumów seria Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. Pies z mroku rozpocznie się od tego, że bohaterowie znajdą pudło pełne starych książek i filmów o duchach. Kolejny tom serii pojawi się w listopadzie.

W lipcu pojawi się też komiks, który oryginalnie miał trafić do sprzedaży w maju, ale ze względu na to, że opóźniono premierę filmu, do którego nawiązuje, jego premiera została przesunięta. Mowa oczywiście o DC Liga Super-Pets: Wielka psota, czyli film nawiązujący do animacji DC o zwierzętach superherosów. 144-stronicowy komiks stworzyli Heath Corson i Bobby Timony.

13 lipca zadebiutują też dwa albumy z linii Mój pierwszy komiks 5+. Wśród nich będzie kolejny album chyba najpopularniejszej serii wydawanej w tej linii, czyli Pan Borsuk i pani Lisica.  Seria Brigitte Luciani i Eve Tharlet to opowieść o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów, która zyskała status bestsellera w wielu krajach i jest ceniona za swoje walory dydaktyczne. Tytuł czwartego tomu to Ani chwili wytchnienia!, a kolejny pojawi się w Polsce w listopadzie.

Nie zabraknie też kontynuacji Opowieści z Bukowego Lasu, czyli cyklu o przygodach króliczej rodziny Loïca Jouannigota stworzonego na podstawie serii książek. W lipcu pojawi się album Wyprawa po skarb, który powstał we współpracy z Loïcem Jouannigotem. Zgodnie z katalogiem, w sierpniu ma być premiera kolejnego tomu tej uroczej serii.

W lipcu premierę będą miały też dwa nowe komiksy z serii Najwybitniejsi naukowcy, czyli stworzonego przez Jordi Bayarriego cyklu o osobach, które przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach. Kolejne albumy to Galileusz. Posłaniec gwiazd i Ada Lovelace. Czarodziejka liczb, które przedstawią osoby słynnego astronoma i matematyczki. Nie zabraknie w nich posłowia dr. Tomasza Rożka.

Zapowiedzią, która może uradować wielu czytelników, jest szesnasty tom Sisters. Uda się czy się nie uda? to wydany zaledwie parę miesięcy we Francji całkiem nowy album o przygodach Marine i Wendy stworzony przez Christophe'a Cazenove'a i Williama Maury'ego. W środku na pewno nie zabraknie sporej ilości gagów związanych z życiem dwójki sióstr.

Ale Sisters to nie jest jedyna seria pisana przez Christophe'a Cazenove'a, która pojawi się w sprzedaży w lipcu. Tego samego dnia premierę będzie miał drugi tom Kumpelek - I kto jest najlepszy?. Serię o perypetiach Jessiki i jej przyjaciółek rysuje Philippe Fenech, a kilka dni temu do sprzedaży trafił premierowy tom cyklu. Kolejny, trzeci, zadebiutuje w listopadzie.

W połowie lipca pojawi się też trzeci tom Gigantów, czyli serii opowiadającej o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Tytuł albumu, Bora i Leap, sugeruje, że tym razem głównymi bohaterami tomu serii Lyliana i Paula Drouina będzie rodzeństwo. Łącznie seria ma się składać z sześciu albumów, natomiast po polsku czwarty tom wyjdzie jeszcze w tym roku, w grudniu.

27 lipca pojawi się Kaczogród Carla Barksa, ale z niedisnejowskich komiksów familijnych pojawi się tylko jeden tytuł - drugi tom humorystycznej frankofońskiej serii Diabełki. Sama radość, podobnie jak pierwszy tom, będzie zawierać trzy oryginalne albumy cyklu Oliviera Dutto, czyli Uwaga, głupawy brat!, Sama radość! i Siostra na sprzedaż. Niestety cena tomu będzie wyższa niż pierwszego, ponieważ wyniesie 49,99 zł, ale nadal jest to doskonała oferta jak za album liczący 144 strony i zawierający trzy albumy.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela