Gigant Poleca Extra 2022-02 "Wielka wędrówka" - zapowiedź - Turconi, Asteriti i Ferraris

Już w czerwcu, prawdopodobnie 22 czerwca, pojawi się drugi tegoroczny tom Giganta Poleca Extra i będzie to kolejny wakacyjny tom, podobny do wydanej rok temu Przygody na kempingu. W Wielkiej wędrówce poza komiksami z kaczkami i myszami znajdą się tradycyjnie wakacyjne rady. Cena 192-stronicowego tomu wyniesie 15,99 zł.
Wydanie będzie oparte na niemieckim LTB Wandern, które zostanie wydane pod koniec maja. 

Na pierwszy rzut oka wydanie prezentuje się zdecydowanie lepiej niż zeszłoroczny wakacyjny tom i szczególnie z trzema komiksami można wiązać spore nadzieje. Tom otworzy historia o Młodych Skautach stworzona przez Rodolfo Cimino, znakomitego włoskiego scenarzystę znanego głównie z historii o Sknerusie, i Stefano Turconiego, którego niedisnejowski komiks, Toska z lasu, jutro trafi na półki polskich księgarń.  

W środku tomu pojawi się 50-stronicowa opowieść o Mikim i Goofym Sergio Asteritiego, twórcę wielu ciekawych mysich komiksów z lat 80., natomiast pod koniec wydania znajdzie się historia narysowana przez Ferarrisa, gdzie Sknerus i Kwakerfeller organizują obóz dla miliarderów. Nie zabraknie też wielu krótszych komiksów, w tym zabawnych 1-stronicowych opowieści o Donaldzie i Dziobasie stworzonych przez Gentinę i Gervasio. 

Warto pamiętać, że zanim do sprzedaży trafi specjalne wydanie, to na początku czerwca do kiosków trafią dwa inne pisma z komiksami Disneya. Wówczas pojawi się nowy MegaGiga o górskich wyprawach, którego skład także znajdziecie na blogu, a także Gigant zawierający m.in. długi komiks o Superkwęku, o tym tomie więcej znajdziecie w innym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Sergio Asteriti zawsze na propsie.

    OdpowiedzUsuń
  2. 44 strony dubli na 200-stronnicowy komiks to nie jest tak źle, przy dzisiejszej polityce Egmontu. Czyli warto kupić i jak tylko zawędruje do dyskontów, ja go będę brał.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela