Komiksowe premiery - marzec 2022 - Gigant o skarbcu, Delisie, Iznogud i koniec Czarodziejów

Marzec - początek wiosny, oby tym razem był też miesiącem nadziei. Kacza Agencja Informacyjna nie zamierza jednak dać się sterroryzować i patrzy dalej z optymizmem w przyszłość. A jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu do sprzedaży trafią kolejne interesujące komiksy.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 11 marca - Gigant Poleca 235: Co kryje skarbiec? - 15,99 zł - POLECAMY!
  Marcowego Giganta otworzy prawdopodobnie jedna z najładniejszych okładek w ostatnim czasie, którą narysował sam Giorgio Cavazzano. W środku natomiast znajdzie się nawiązujący do niej długi, 72-stronicowy komiks Zio Paperone, Battista e i segreti del deposito, którego motywem przewodnim są tajemnice skarbca McKwacza. Nie będzie to jednak jedyna interesująca opowieść, ciekawie zapowiadają się też Paperoga e il superfrullato tonificante z Dziobasem w roli głównej autorstwa Facciniego, opowiadający o Diodaku Archimede e l'assistente talentuoso z rysunkami Guerinniego czy zupełnie nowy komiks narysowany przez Rodriquesa, który zwykle pracuje nad komiksami z KD. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.
 • 22 marca - Kaczor Donald 2022-02 - 10,99 zł
  Drugi tegoroczny Kaczor Donald prawdopodobnie będzie zawierał te same komiksy, co jedno z zeszłorocznych wydań skandynawskich tygodników.  Co oznaczałoby, że znalazłby się w nim  The World's Rarest Plant, komiks Ferioliego z Młodymi Skautami i The Victory Garden, pierwszy ten-pager Barksa. Szczegółowe informacje o numerze pojawią się w ciągu najbliższych dni Wydanie można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 23 marca - Wizards of Mickey 7 - 16,00$ - POLECAMY!
  Wszystko wskazuje, że mimo wielu przesunięć w mniej niż półtora roku Yen Press wyda całość serii Czarodzieje i ich dzieje. W ostatnim tomie pojawią się najnowsze komiksy należące do podcykli New Misadventures i Forbidden Kingdom za które odpowiadali Matteo Venerus, Emmanuele Baccinelli, Luca Barbieri i Lorenzo Pastrovicchio. Na ten moment trudno określić, kiedy i czy pojawią się kolejne komiksy o Mikim i jego czarodziejskich kolegach. Warto przypomnieć, że seria wkrótce pojawi się też w Polsce, choć niestety w mniejszym formacie niż w USA.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 5 marca - Kacper i spółka: Uroczysko Szyszymory - 44,90 zł
  Komiks Adama Święckiego opowiadający o niesamowitych przygodach Kacpra, który wraz z przyjaciółmi musi stawić czoła magicznym stworzeniom ze słowiańskiej mitologii.
 • 9 marca - Arcygroźne domostwory: Mika i bulgot - 29,90 zł
  Opowieść dla najmłodszych czytelników współtworzona przez Berenikę Kołomycką, autorkę serii Malutki Lisek i Wielki Dzik, oraz Agatę Loth-Ignaciuk opowiada o małej dziewczynce, która musi się zmierzyć z domowymi przedmiotami.
 • 9 marca - Enola i niezwykłe zwierzęta 1 - 39,99 zł
  Główną bohaterką serii komiksowej Jorisa Chamblaina (znanego z Pamiętników Wisienki) i Lucile Thibaudier jest niezwykła weterynarz zajmująca się legendarnymi stworami. Pierwszy tom zawiera dwa oryginalne albumy - Niesforny gargulec i Na ratunek jednorożcom.
 • 9 marca - O czym szumią wierzby 2: Auto, Ropuch, Borsuk - 34,99 zł
  Komiksowa adaptacja klasycznej książki Kennetha Grahame’a stworzona przez Michela Plessixa. Łącznie seria składa się z 4 32-stronicowych opowieści, które przedstawiają przygody antropomorficznych zwierząt.
 • 9 marca - Pan Borsuk i Pani Lisica 3: Ale załoga - 34,99 zł
  Kolejny tom historii o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Seria została stworzona przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet i doczekała się animowanej adaptacji.
 • 9 marca - Przygody wielkiego wezyra Iznoguda 5 - 99,99 zł - POLECAMY!
  Kolejne wydanie zbiorcze z serią o wezyrze chcącym zostać kalifem. W wydaniu znajdą się albumy 17-20 cyklu, jednak wbrew informacji na okładce, zostały one w całości napisane i narysowane przez Tabary'ego (z małą pomocą Alaina Buhlera) po śmierci Goscinny'ego.
 • 9 marca - Smerfy 5: Smerfy i Krakuas - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Jeden z klasycznych albumów stworzonych przez Peyo, który po wielu latach doczeka się wznowienia w Polsce. Wydanie liczy 64 strony i poza główną historią zawiera też dodatkową opowieść Smerf inny niż wszystkie.
 • 9 marca - Star Wars Film: Zemsta Sithów - 29,99 zł
  Po ponad 3 latach Egmont wraca do cyklu, który przedstawia komiksowe adaptacje filmów z sagi Skywalkerów, stworzone przez tę samą ekipę, co robi adaptacje filmów Disneya. W tym roku ma się pojawić ostatni tom serii, Skywalker. Odrodzenie.
 • 23 marca - Diabełki 1: Zabawy nie z tej ziemi - 39,99 zł
  Pierwszy tom stworzonej przez Oliviera Dutto serii o zabawnych przygodach rodzeństwa zawiera trzy pierwsze albumy -  Z jakiej jesteś planety?, To nie my! i tytułowe Zabawy nie z tej ziemi. We Francji wydano już 30 albumów cyklu.
 • 23 marca - Delisie 1: Życie ma smak - 29,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Seria Magdaleny Kanii i Macieja Kura opowiada o humorystycznych perypetiach dziewczynek, które są uosobieniem różnorakich potraw. Co warto zaznaczyć - Delisie już podbijają świat, ponieważ komiks wcześniej pojawił się w Kanadzie, a w tym roku ma się też pojawić 2. album.
 • 23 marca -  Giganci 2: Siegfried - 29,99 zł
  Drugi tom cyklu Lyliana i Paula Drouina opowiadającego o dzieciach wykazujących ponadnaturalne zdolności i będących w pewien sposób połączonych z gigantami posiadającymi niezwykłe moce. Recenzję pierwszego albumu serii znajdziecie na blogu.
 • 23 marca - Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja 3 - 99,99 zł - POLECAMY!
  Trzeci tom kolekcji będzie zawierał ostatni komiks stworzony przez Christę dla Wieczoru Wybrzeża, czyli Woje Mirmiła, a także krótką historyjkę Pasowanie. Nie zabraknie dodatków - poza wstępem  Kołodziejczaka i posłowiem Janicza pojawi się też wywiad-rzeka z Christą i unikatowy komiks Kalifat.
 • 23 marca - Pozytywka 3: Tajemnice przeszłości - 39,99 zł
  W nowym albumie serii fantasy autorstwa Carbone'a i Gijé Nola, ośmioletnia obrończyni magicznej krainy, będzie musiała powstrzymać intruza, który uciekł z Pandorii do ludzkiego świata.
 • 23 marca - Sami 2:  Nożownik z Fortville - 29,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Fantastyczno-przygodowy komiks w klimatach postapo opowiada o pięciorgu dzieci, które z dnia na dzień znalazły się w opuszczonym świecie. W drugim tomie na czytelników czekają pewne zaskoczenia. Autorami cyklu  są Fabien Vehlmann i Bruno Gazzotti.  
 • 23 marca - Turbogalop 1 - 29,99 zł
  Po wielu opóźnieniach - w końcu pojawi się seria, która pierwotnie została zapowiedziana już w 2018 roku. Cykl Michela Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux jest już kolejnym humorystycznym komiksem wydawanym przez Egmont, w którym w centrum znajdują się konie i jeźdźcy,

Jeżeli kojarzycie, że w marcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Kultura Gniewu, Yen Press

Komentarze

 1. Wooow- świetny komiksowo miesiąc!!! :) Zawsze lubiłem komiksy "około-skarbcowe" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo kiedy pojawi się 12 numer Garfielda?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar