Gigant Poleca Extra 2022-01 "Agenci i detektywi III: Nie czas uciekać" - zapowiedź - Ziche, Cavazzano, Mezzavilla

Od kilku tygodni pojawiało się wiele pytań odnośnie tego, kiedy zostanie wydany pierwszy tegoroczny Gigant Poleca Extra. W końcu możemy zdradzić, że stanie się to 22 kwietnia (aktualizacja: 31 marca) i będzie to kolejny tom Agentów i detektywów, czyli cyklu zawierającego komiksy kryminalne. Nie czas uciekać będzie zawierać kilka naprawdę rewelacyjnych historii, a wszystko pojawi się w ramach 320-stronicowego tomu w cenie 19,99 zł.
Wydanie będzie oparte na drugim niemieckim LTB Crime.

Z dwóch powodów może to być jeden z najlepszych tomów jakiejkolwiek serii Giganta w historii. Po pierwsze - 140-stronicowy komiks o Mikim, O'Harze i Piotrusiu autorstwa Ziche. Silvia Ziche od wielu lat zachwyca czytelników, także polskich, swoimi historiami, które dzięki wyjątkowemu poczuciu humoru wychodzą trochę poza kanon Disneya, ale nigdy wcześniej w Polsce nie pojawiła się żadna przez nią stworzona historia, która liczyłaby aż tyle stron. Tutaj mamy do czynienia z komiksem o ogromnych rozmiarach, w której Piotruś zostaje aresztowany za cyberprzestępstwo, którego nie miał możliwości popełnić.

Po drugie - jeden z najlepiej ocenianych włoskich komiksów w dziejach, 51-stronicowa historia Mezzavilli i Cavazzano opowiadająca o śledztwie Mikiego dotyczącym serii dziwnych telefonów z wezwaniem ratunku. Mezzavilla i Cavazzano to duet, który stworzył wiele fantastycznych opowieści z myszami, jak znane przez polskich czytelników Tajemnica statuetki, Potworny upał czy Nasza klasa. A poza tymi dwiema wielkimi historiami pojawią się też kolejne historie z cyklów ADIOS, o komisarzu z Mikim czy KAWA, które są znane także z innych tomów miniserii Agenci i detektywi.

W tym troku ma się pojawić aż sześć tomów Giganta Poleca Extra, a szczegóły o kolejnych wydaniach będą stopniowo udostępniane, nie zabraknie też pewnych niespodzianek. Warto pamiętać, że standardowej serii, Giganta Poleca, ma wyjść aż osiem tomów, a wszystkie z nich dostaniecie kupując prenumeratę.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Przeczytam ten tom, bo... nie czas umierać ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy ktoś wie, gdzie mogę dostać pierwszy tom "Agentów i Detektywów" ?

    OdpowiedzUsuń
  3. Zdecydowanie kupię 😃😃😃

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka