Gigant Poleca 235 "Co kryje skarbiec?" - zapowiedź - Rodriques, Faccini, Guerrini

11 marca do sprzedaży trafi drugi w tym roku Gigant Poleca, którego tytuł to Co kryje skarbiec?. Na okładce 235. tomu, co wiadomo od kilku dni, pojawi się Sknerus i jego skarbiec, a w środku nie zabraknie ciekawych historyjek, w tym jednego naprawdę długiego komiksu. Choć można mieć też lekkie poczucie niedosytu.
Tom będzie kopią marcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Już po opublikowaniu okładki można było oczekiwać, że w tomie pojawi się 72-stronicowy komiks Sistiego i Facciotto dotyczący skarbca Sknerusa, ponieważ okładka, autorstwa samego Cavazzano, we Włoszech została wydana przy okazji publikacji tego komiksu. Ciężko na ten moment powiedzieć, czy jest to bardzo dobry komiks, czy nie, ponieważ recenzje włoskie są różne, ale na pewno publikacja tak długiej historyjki jest zawsze pozytywnym wydarzeniem.

Niestety cała reszta tomu składa się z dość krótkich komiksów, czasami są to nawet kilkunastoletnie historie, które wyglądają trochę jak odrzuty. Ale przynajmniej druga połowa wydania ma kilka pozytywnych akcentów oraz jedną niespodziankę. Pozytywnymi akcentami są komiks napisany i narysowany przez Facciniego z Dziobasem, a wiadomo, że Faccini i Dziobas to duet doskonały, a także komiks o Diodaku narysowany przez Guerriniego. Niespodzianką jest natomiast nazwisko rysownika komiksu Egmontu, który tym razem zamyka tom, ponieważ nie będzie to jak zwykle Cavazzano czy Fecchi, lecz znany do tej pory głównie z Kaczora Donalda Rodriques. Biorąc pod uwagę, że ten hiszpański autor nie od dziś rysuje naprawdę fajnie, można liczyć na dobrą historyjkę.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Natomiast już w lutym do sprzedaży trafią dwa kacze komiksy, pierwszy w tym roku tom kolekcji Barksa, a także Mamut z komiksami rozgrywającymi się nocą.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jak dla mnie tom zapowiada się nieźle, szczególnie mnie interesuje 72-stronicowy komiks o sknerusie. Największą wadą tomu natomiast zdaje się "Eta Beta e la dis-avventura amorosa".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam na ten komiks, trochę się stęskniłem za Ele Mele ;) I o ile większość komiksów z tym bohaterem jest co najwyżej średnia, o tyle jakoś darzę sympatią tego potworka ;)

   Usuń
  2. Tzn też go lubię ale tak jak powiedziałeś -lwia część historii z Ele Mele jest mocno przeciętna co może trochę zniechęcić do komiksów z nim.

   Usuń
 2. Kiedy jakiś Gigant Extra? 6 numerów to pora coś zapowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno będzie tom specjalny na Wielkanoc. Jeśli chodzi o agentów i detektywów to jeszcze nie wiadomo.

   Usuń
  2. Większość tomów giganta poleca extra wyjdzie w drugiej połowie roku aczkolwiek co najmniej jeden numer wyjdzie wiosną.

   Usuń
  3. Egmont liczy na papier kupiony na aukcji Lasów Państwowych w drugim półroczu. Teraz ciągle nie ma papieru.

   Usuń
 3. Sa kłopoty z papierem w drukarniach, miało byc 6 numerów co daje numer co 2 miesiące, jeśli w lutym nie bedzie żadnego, to sie zaloze ze tych 6 nie wydadza bo nie zdążą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy Gigant Extra w tym roku byl od dawna planowany na jeden z późniejszych miesięcy. Spokojnie, będzie 6, e zima to nie jest dobry okres sprzedaży.

   Usuń
 4. okładka trochę słaba ale książka całkiem niezła

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela