Kaczor Donald 2022-02 - okładka i przykładowe strony - Ferioli i Barks

Dokładnie za tydzień, 22 marca pojawi się nowy numer Kaczora Donalda, 2. w tym roku i 1019. ogółem, w którym, o czym pisaliśmy wcześniej, znajdzie się jeden z najważniejszych z historycznego punktu widzenia komiksów Disneya. Wydanie można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl z rabatem.
Numer będzie przedrukiem trzynastego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników

 Jeżeli redakcja w żaden sposób nas nie zaskoczy, to w środku pojawi się pierwszy kiedykolwiek stworzony przez Barksa ten-pager, czyli The Victory Garden. Nigdy wcześniej niewydany po polsku komiks to też pierwsza historia Disneya, którą Barks sam napisał i narysował (choć scenariusz powstał na bazie tekstu innego autora). Choć warto podkreślić, że komiks pojawi się 27 kwietnia w tomie kolekcji Barksa, który będzie zawierał więcej historyjek z początku lat 40., w tym także pierwszy komiks Disneya częściowo narysowany przez Barksa. 

W numerze poza legendarnym komiksem Carla Barksa pojawi się też porcja świeżych opowieści z kaczkami, w tym historia o Młodych Skautach narysowana przez Feroliego, świetnego katalońskiego twórcę, a także komiks Åstrup i Rodriquesa, w którym Młodzi Skauci muszą rywalizować z Sikorkami. Na deser - inny starszy komiks, ale zdecydowanie krótszy, 1-stronicowy gag Vicara. 

Kaczor Donald w 2022 roku będzie wydawany co 2 miesiące, każdy numer będzie kosztował 10,99 zł, liczył 52 strony i zawierał gadżet, w tym wypadku będzie to cymbergraj i karty kolekcjonerskie. Cały czas nie jest dostępna prenumerata pisma, ale gorąco polecamy zaprenumerowanie w dobrej cenie Giganta Poleca.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Ciekawy ten nie wydany Barks, ale w sumie niemal za moment ten komiks będziemy mieć w zbiorczym wydaniu. Więc tak średnio. Ale podejrzewam, że chodzi o 80-lecie tego komiksu i dają go z okazji tego jubileuszu więc może być.

    OdpowiedzUsuń
  2. Literówka - Gdy napisałeś 27 tom kolekcji Barksa to nie wiem czy tak powinno być, ale jest: ...że komiks pojawi się 27 w tomie kolekcji Barksa, który będzie zawierał...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)