Kajko i Kokosz, Delisie, Diabełki, Turbogalop - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Egmont nie zwalnia z komiksowymi nowościami, co 2 tygodnie do księgarń wchodzi nowa porcja albumów, w tym wiele niezwykle interesujących tytułów. W tym tygodniu do sprzedaży trafiło kilka ciekawych komiksów, w tym zarówno powroty sprzed lat, całkowite nowości jak i kontynuacje ostatnio zaprezentowanych serii. Wszystkie kupicie z rabatem na Egmont.pl.  

Do sprzedaży właśnie trafił trzeci tom serii, która już od samego początku dominuje na listach bestsellerów, czyli Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja. Trzeci tom zawiera ostatni komiks stworzony przez Christę dla Wieczoru Wybrzeża, czyli Woje Mirmiła, a także krótką historyjkę Pasowanie. W każdym tomie nowej, ekskluzywnej edycji serii Christy o dzielnych wojach można znaleźć ciekawe dodatki, ale chyba w przypadku tego tomu jest jeszcze ciekawiej niż zwykle, ponieważ poza wstępem Tomasza Kołodziejczaka i posłowiem Krzysztofa Janicza pojawi się też wywiad-rzeka z Christą i unikatowy komiks Kalifat
 

Premierę miał też komiks, na który co najmniej część czytelników czekała od dłuższego czasu, a oryginalnie miał się on pojawić już w poprzednim roku, czyli Delisie. Jest to seria o humorystycznych perypetiach dziewczynek, które są uosobieniem różnorakich potraw. Komiks stworzony przez Magdalenę Kanię i Macieja Kura, twórców wydanej w zeszłym roku Emilki Sza, wcześniej pojawił się w Kanadzie, a teraz zostanie wydany w Polsce. Pierwszy album cyklu Życie ma smakliczy 48 stron, został wydany w miękkiej oprawie ze skrzydełkami i formacie A4, a cena okładkowa to 29,99 zł.

Premierę ma też nowa seria z linii Komiksy są super. Diabełki to stworzona przez Oliviera Dutto prawie dwie dekady temu seria o zabawnych przygodach rodzeństwa, która już dziś liczy 30 albumów. W ramach pierwszego tomu, Zabaw nie z tej ziemi, wydano 3 pierwsze albumy cyklu, czyli Z jakiej jesteś planety?, To nie my! i tytułowe Zabawy nie z tej ziemi. Łącznie wydanie liczy prawie 150 stron i kosztuje jedyne 39,99 zł. 

Na inną nowość też czytelnicy czekali od lat, ponieważ pierwotnie została zapowiedziana już w 2018 roku. Mowa o cyklu o stadninie pod tytułem Turbogalop. Nie wiadomo z czego wynikło opóźnienie, ale widać, że Egmont stawia na komiksy dotykające tematu jeździectwa. Seria stworzona stworzona przez Michel Rodrigue'a i Benoîta Du Peloux, a oryginalnie liczy już 16 albumów. Podobnie jak wiele innych komiksów frankofońskich, jest wydawana w miękkiej oprawie ze skrzydełkami, formacie A4 i cenie okładkowej 29,99 zł.

 

Nie brakuje też kontynuacji serii, których nie dawno zadebiutowały na polskim rynku. Wśród nich są  Sami, czyli fantastyczno-przygodowy komiks w klimatach postapo opowiadający o pięciorgu dzieci, które z dnia na dzień znalazły się w świecie, z którego znikli praktycznie wszyscy. Teraz pojawił się drugi tom cyklu Vehlmanna i Gazzottiego - Nożownik z Fortville.

Inną serią, która zadebiutowała w styczniu w Polsce są Giganci, czyli komiks Lyliana i Paula Drouina opowiadający o dzieciach pochodzących z czterech zakątków świata, które wykazują ponadnaturalne zdolności i przyciąga je pewna nieznana siła. Tytuł drugiego tomu, który teraz został wydany, to Siegfried.

Teraz premierę ma też trzeci tom frankofońskiej serii Pozytywka - Tajemnice przeszłości opowiadający o ośmioletniej dziewczynce, która jest obrończynią magicznej krainy. W nowym albumie autorstwa Carbone'a i Gijé Nola musi powstrzymać intruza, który uciekł z Pandorii do ludzkiego świata. Obecnie we Francji seria liczy 5 albumów.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar