Gigant Poleca 235 "Co kryje skarbiec?" - dziś premiera - Rodriques, Faccini, Guerrini

Głównym bohaterem nowego Giganta Poleca, jest skarbiec Sknerusa McKwacza, co widać zarówno na okładce jak i w środku nowego tomu. Jednak w Co kryje skarbiec?, znajdziecie też wiele innych ciekawych komiksów z kaczymi i mysimi bohaterami, w tym historię twórcy, który bardziej jest kojarzony z Kaczorem Donaldem. Wydanie możecie też z dodatkowym rabatem kupić na Egmont.pl.
Tom jest kopią marcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Główną atrakcją tomu jest 72-stronicowy komiks Sistiego i Facciotto, którego akcja toczy się dookoła skarbca Sknerusa, Nawiązuje do niego okładka tomu, która została narysowana przez samego Giorgio Cavazzano. Cała reszta tomu składa się z dość krótkich komiksów, czasami są to nawet kilkunastoletnie historie, które wyglądają trochę jak odrzuty. Ale przynajmniej druga połowa wydania ma kilka pozytywnych akcentów oraz jedną niespodziankę.  Pozytywnymi akcentami są komiks napisany i narysowany przez Facciniego z Dziobasem, a wiadomo, że Faccini i Dziobas to duet doskonały, a także komiks o Diodaku narysowany przez Guerriniego. Niespodzianką jest natomiast nazwisko rysownika ostatniego dłuższego komiksu, którym jest Rodriques, hiszpański rysownik znany zwykle z Kaczora Donalda.

Kolejny tom serii pojawi się w sprzedaży 26 kwietnia, ale na razie nie znamy szczegółów następnego wydania. Gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

  Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   OdpowiedzUsuń
  2. W sumie komiksy są niezłe (prawie wszystkie), są bardzo ładne okładki.

   Zastanawia mnie tylko jedna rzecz i to od dość dawna w sumie - po co dłuższy komiks jest dzielony na części i rozrzucony po tomie między innymi komiksami? Nie jest to pierwszy taki przypadek, a przyznam, że jest to dla mnie lekko denerwujące.

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Nasz wielki Donald - przykładowe strony

  Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela