Iznogud, Smerfy, Enola, Star Wars Film - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Egmont cały czas pędzi z komiksowymi nowościami, ledwie co do sprzedaży trafiły lutowe tytuły, a już czas na pierwszy marcowy pakiet, który właśnie trafił do księgarń. W marcu akurat od Klubu Świata Komiksu nie pojawi się żaden komiks Disneya (ale prasowy dział Egmontu nie będzie się lenić), co nie oznacza, że zabraknie niezwykle ciekawych albumów. Wszystkie kupicie z rabatem na Egmont.pl

Swoją premierę dziś ma piąte zbiorcze wydanie z cyklem Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, czyli humorystycznym komiksem o wezyrze chcącym zostać kalifem. W wydaniu znajdują się albumy 17-20 cyklu - Koszmary Iznoguda, Wspólnik Iznoguda, Urodziny Iznoguda oraz Iznogud wreszcie kalifem, jednak wbrew informacji na okładce, zostały one w całości napisane i narysowane przez Tabary'ego (z małą pomocą Alaina Buhlera) po śmierci Goscinny'ego. Ze względu na to, że kolejność albumowa nie zawsze odpowiada kolejności tworzenia, komiksy z Iznogudem stworzone przez Goscinny'ego pojawią się jeszcze w szóstym tomie. 

Do sprzedaż trafił też jeden z klasycznych albumów Smerfów - Smerf i Krakukas. Piąty album cyklu został stworzony pod koniec lat 60. przez Peyo, autora serii i niegdyś został wydany po polsku, a teraz w końcu zostanie wznowiony. Podobnie jak wszystkie najwcześniejsze albumy ponadczasowego cyklu o niebieskich ludkach, liczy on 64 strony i poza główną historią zawiera też dodatkową opowieść Smerf inny niż wszystkie

Egmont rozpoczyna też wydawać nowy cykl i będzie to także drugi cykl w ofercie wydawnictwa opowiadający o Enoli. Jednak tym razem nie będzie to siostra Holmesa, lecz niezwykła weterynarz zajmująca się legendarnymi stworami. Pierwszy tom serii Enola i niezwykłe zwierzęta został wydany w twardej oprawie, formacie A4 i liczy 68 stron, a autorami serii są Joris Chamblain (znany z Pamiętników Wisienki) i Lucile Thibaudier. Wydanie zawiera dwa pierwsze oryginalne albumy - Niesforny gargulec i Na ratunek jednorożcom.

Po kilku latach oczekiwań w końcu pojawił się kolejny tom serii Star Wars Film, czyli cyklu składającego się z adaptacji filmów z sagi Gwiezdnych wojen stworzone przez tę samą ekipę, co robi adaptacje filmów Disneya.  Teraz do sprzedaży trafiła Zemsta Sithów, czyli adaptacja III części sagi, natomiast jeszcze w tym roku ukaże się Skywalker. Odrodzenie, dzięki czemu w formie komiksowej zostanie wydana cała saga Skywalkerów. 

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru