Egmont w kwietniu: Wanted Lucky Luke, Clifton, Cedryk, Sixtine [Komiksy dla wszystkich]

Zapowiedzi kwietniowe Egmontu są niezwykle bogate. Wówczas do sprzedaży trafi nie tylko tom kolekcji Barksa z najstarszymi historiami, pierwszy tom Czarodziejów i ich dziejów oraz komiksowy Aladyn, ale też wiele innych równie interesujących tytułów. Poza komiksami, o których informacje znajdziecie poniżej, do sprzedaży trafią też kolejne albumy cykli Kid Lucky i Emma i Wioletta, które miały pierwotnie pojawić się w marcu, a więcej o nich pisaliśmy parę tygodni temu.

13 kwietnia na polski rynek powróci skandynawska seria fantasy Światła Północy. Cykl stworzony przez Malin Falch opowiada o krainie Jotundale, w której mieszkają przyjazne trolle i nieprzyjaźni ludzie, ale wszystko się zmienia, gdy trafia tam pochodząca z naszego świata Sonja. Siostry wojny to trzeci tom serii, który liczy aż 184 strony, ale przez to jego cena okładka jest wyższa niż poprzednich, bo wyniesie 49,99 zł. Na blogu znajdziecie recenzję pierwszego tomu cyklu.

Tego samego dnia zadebiutuje czwarty tom Czaroliny - Zmora. W kolejnym albumie serii Sylvii Douyé i Paoli Antisty, opowiadającej o świecie pełnym magicznym zwierząt, tytułowa bohaterka musi mierzyć się z kolejnymi trudnościami, która napotyka podczas kursu fantastykologii. Po polsku album pojawi się ledwie pół roku po oryginalnej premierze, jednak jego cena okładkowa będzie o 5 zł wyższa niż poprzednich. Recenzja dwóch pierwszych tomów jest dostępna na blogu.

W połowie kwietnia pojawi się też najpewniej ostatni tom Cliftona. Szóste zgodnie z kolejnością wydania przez Egmont, a trzecie chronologicznie wydanie zbiorcze serii o byłym pułkowniku MI5 i jego zagadkach detektywistycznych, będzie zawierało albumy Tydzień do śmierci, A tu… kier!, Pantera dla pułkownika i Morderczy weekend. Zostały one oryginalnie stworzone przez Boba De Groota i Turka. Niestety w tym wypadku wydanie też będzie droższe niż poprzednie, cena okładkowa 200-stronicowego tomu to 119,99 zł.

W kwietniu nie zabraknie też kontynuacji serii, które wystartowały przez ostatnie miesiące. W połowie kwietnia pojawi się drugi tom serii Louca - Twarzą w twarz. Humorystyczny cykl z elementami fantasy opowiada o fajtłapowatym nastolatku, który dzięki nowemu kumplowi, duchowi Nathanowi, zostaje świetnym piłkarzem. Autorem serii jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination.

Natomiast 27 kwietnia pojawi się drugi album z serii Frnck - Chrzest ognia. Cykl opowiada o nastoletnim sierocie, który trafia do prehistorii i musi tam przeżyć nie posiadając współczesnych wynalazków. Tematem przewodnim drugiego tomu jest ogień, który przeraża nie tylko jaskiniowców. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu, a cykl na razie składa się z 7 albumów. 

Pod koniec kwietnia na półki księgarń trafi także czwarty tom Małych Bogów - Komedia Posejdona. Cykl Cazenove'a i Labriera skupia się na krótkich humorystycznych gagach, które przedstawiają przygody młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Oryginalnie ser9a jest drukowana m.in. w tygodniu Le Journal de Mickey

Inną kontynuacją jest Wanted Lucky Luke, ale w tym wypadku fani musieli czekać na nią parę lat. Jest to sequel wydanego w 2018 roku komiksu Człowiek, który zabił Lucky Luke'a, czyli reinterpretacji klasycznej serii o samotnym kowboju, niezwykle ciepło przyjętej przez fanów. Za komiks ponownie odpowiada Matthieu Bonhomme, a 64-stronicowy album zostanie wydany w twardej oprawie i cenie okładkowej 49,99 zł. Podczas łódzkiego festiwalu pojawiły się informacje, że jest szansa na dodruk wcześniejszego tomu, ale na razie nie zostało to potwierdzone.

Na łódzkim festiwalu natomiast została zapowiedziana inna seria, a jest nią Sixtine  Składająca się na razie z trzech albumów seria Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów, a na dodatek bohaterka wkręca się w wielką aferę. Złoto Azteków to album liczący 80 stron, który zostanie wydany w twardej oprawie, w formacie A4 i w cenie okładkowej 49,99 zł.

Pod koniec kwietnia w końcu pojawi się komiks, który miał zadebiutować już kilka miesięcy temu. Mowa o Cedryku, klasycznej serii o zabawnych perypetiach kilkuletniego chłopca i jego zwariowanej rodziny stworzonej przez Raoula Cauvina i Laudeca. Podobnie jak w przypadku Ptysia i Billa, seria nie będzie ukazywać się u nas chronologicznie i w pierwszy tom noszący tytuł Ciepło, cieplej... zimno! pojawią się albumy 4-6, czyli Tata umie wszystko, Co za mucha go ugryzła?! i tytułowe Ciepło, cieplej... zimno!. Podobnie jak inne komiksy z linii Komiksy są super, tom będzie liczył 144 strony, zostanie wydany w formacie B5 i atrakcyjnej cenie okładkowej 39,99 zł.

Egmont kontynuuje także wydawanie zagranicznych edycji serii Kajko i Kokosz. Tym razem przyszedł czas na język włoski, a w tym języku pojawi się klasyczny album Janusza Christy serii o dzielnych wojach - Cudowny lek. Włoski albumu to Il rimedio miracoloso, a za jego przekład na język włoski odpowiadała Urszula Anna Buczkowska-Marchetti.

W kwietniu nie zabraknie też kolejnego albumu cyklu Yakari, czyli serii o młodym Indianinie autorstwa Joba i Deriba. We Władcach równin, czyli trzynastym tomie serii, tytułowy bohater postanawia bliżej poznać majestatyczne zwierzęta przemierzające w ogromnych stadach Wielkie Równiny Ameryki.

Pod koniec kwietnia pojawią się też dwa kolejne albumy z serii Najwybitniejsi Naukowcy. Cykl stworzony przez hiszpańskiego twórcę Jordiego Bayarriego opowiada o najznamienitszych postaciach nauki, a każdy z tomów jest opatrzony posłowiem autorstwa dr. Tomasza Rożka. Tym razem premierę będą miały Hypatia: Prawda w matematyce, czyli komiks przybliżający postać aleksandryjskiej filozofki i matematyczki, a także Pasteur: Rewolucja mikrobiologiczna przedstawiający postać francuskiego chemika będącego prekursorem mikrobiologii i wynalazcą pasteryzacji.


Na Empik.com pojawiły się natomiast zapowiedzi dwóch albumów z linii Mój pierwszy komiks 5+, które początkowo miały mieć premierę w kwietniu, o czym informacja widniała przez parę dni, a ostatecznie pojawią się 18 maja. Mowa w tym wypadku o drugim albumie Opowieści z Bukowego Lasu - Chór, cyklu o przygodach króliczej rodziny stworzonego przez Loïca Jouannigota, a także komiksie Dziobak Toto i pan mgieł, drugim tomie serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna. Ze strony Empika wynika także, że komiksy będą o 5 zł droższe niż pierwsze albumy obu serii.

Podwyżka spotka też cykl Śledztwa Enoli Holmes, ponieważ na Empik.com na 13 kwietnia są też zapowiedziane dodruki trzech pierwszych albumów serii, których cena okładkowa wyniesie 39,99 zł, czyli o 5 zł więcej niż pierwszych wydań. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, prawdopodobnie tego typu przypadki będą występować coraz części.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela