Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 4 - dziś premiera

Po ciut dłuższym oczekiwaniu niż zwykle - do sprzedaży dziś trafił nowy tom Czarodziejek W.I.T.C.H., Jednak tym razem jest to wydanie liczące ponad pół tysiąca stron, a choć tom jest zdecydowanie grubszy, jego cena okładkowa pozostała bez zmian. Komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, m.in. na Egmont.pl, ale też w Empikach.

Tom zawiera komiksy 19-26 o W.I.T.C.H., czyli drugą połowę cyklu Nerrisa powraca, a także dodatki, w tym wywiad z jednym z rysowników serii, Gianlucą Paniello. Historie zostały wydane pierwotnie w numerach 37-52 polskiej wersji magazynu, które oryginalnie opublikowano pomiędzy lipcem 2004 a marcem 2005. W środku wydania zapowiedziany jest piąty tom, a biorąc pod uwagę, że seria jest jednym z większych hitów Egmontu ostatnich lat, można liczyć, że kolejne albumy pojawią się już wkrótce.

Seria o magicznych przygodach Will, Irmy, Taranee, Cornelii i Hay Lin oryginalnie była wydawana od 2001 do 2012 roku i zamknęła się w 139 numerach, natomiast polskie wydanie ukazywało się od 2002 do 2014 roku. Komiks został stworzony przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, a nad cyklem pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Alessandro Barbucci, Giada Perissinotto, Federico Bertolucci, Graziano Barbaro czy Paolo Campinoti.

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga czwarta
 Liczba stron: 512, Stron komiksów: 472
  • Dodatki:
  • Wywiad - 3 strony - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? - 3  strony - artykuły
  • 16 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru