Louca, Frnck, Emma i Wioletta, Enola i Usagi - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Egmont w tym miesiącu wypuścił wiele naprawdę interesujących komiksów, część z nich już w pierwszej połowie miesiąca, gdzie znalazły się m.in. nowe tomy kolekcji Barksa i Czarodziejek W.I.T.C.H., a część właśnie teraz trafia do księgarń, ich oficjalna premiera jest zaplanowana na jutro. Wszystko kupicie z rabatem na Egmont.pl.

Na początku tego roku Egmont zaskakuje czytelników wieloma nowymi seriami młodzieżowo-familijnymi, trzy z nich mają premierę w tym tygodniu. Louca - Piłka w grze to album rozpoczynający humorystyczną serię z elementami fantasy opowiadającą o fajtłapowatym nastolatku, którego życie zmienia spotkanie z duchem Nathanem. Dzięki niemu chłopak ma szansę spełnić swoje marzenie i zostać piłkarzem. Autorem serii liczącej 9 tomów jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination.

Natomiast Frnck - To dopiero początek to humorystyczna-fantastyczna opowieść o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii, nie posiadając współczesnych wynalazków, i musi zmagać się z masą dziwnych kreatur oraz z czyhającymi gdzieniegdzie jaskiniowcami. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu, a cykl na razie składa się z 7 albumów.  

Wśród nich wyróżnia się trochę Emma i Wioletta, seria o dwóch siostrach, które zostać przyjęte do najbardziej prestiżowej szkoły tańca, za komiks składający się z albumów odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum. Tytuł pierwszego tomu cyklu to Marzenia


Premierę ma też szósty tom cyklu Śledztwa Enoli Holmes - Metro Baker Street. Komiks detektywistyczny opowiadający o młodszej siostrze słynnego Sherlocka Holmesa powstał na podstawie serii książek od Nancy Spinger. Wydany album to na razie ostatni wydany we Francji, ale niewykluczone, że pojawią się kolejne.

Do sprzedaży trafił też nowy tom Usagiego Yojimbo, legendarnej serii Stana Sakai o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. Powrót to drugi tom wydania opartego na nowej kolorowej serii od IDW, warto jednak pamiętać, że komiks kontynuuje wątki, które wcześniej zostały wydane w ramach cykli Saga i Początek

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela