Kaczogród Carla Barksa 16 "Pierścień mumii" - zapowiedź

Już do niektórych księgarń trafił tom kolekcji Barksa - Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959, którego premiera została zaplanowana na jutro. W środku znajduje się ciekawa niespodzianka, ponieważ jest nią zapowiedź kolejnego tomu kolekcji, jednak nie będzie to wydanie zawierające komiksy z przełomu lat 50. i 60., lecz pierwszy chronologicznie tom kolekcji - Pierścień mumii i inne historie z lat 1942-1944. Pojawi się on w sprzedaży najprawdopodobniej już w kwietniu, co oznacza, że powinniśmy już wkrótce poznać szczegóły tej publikacji.

W środku wydania, które będzie liczyć 248 stron, znajdą się najwcześniejsze komiksy Barksa, dokładnie te same co w jego norweskim odpowiedniku. Wśród nich znajdzie się najdłuższa historia nad którą kiedykolwiek pracował Barks, czyli 64-stronicowe Donald Duck Finds Pirate Gold, a także dwie inne dłuższe historie - tytułowy Pierścień mumii, pierwszy przygodowy komiks napisany przez Barksa w pełnym tego słowa znaczeniu, a także Too Many Pets. Nie zabraknie też pierwszego ten-pagera Barksa, nigdy niewydanego po polsku  The Victory Garden, ale też pierwszego komiksu z sąsiadem Jonesem - Good Neighbors (i komiksu z protoplastą Jonesa - Good Deeds). Tradycyjnie pojawią się także dodatki, w tym dodatkowe ilustracje.

Z informacji uzyskanych z wydawnictwa wynika, że w najbliższym czasie planowana jest publikacja  naprzemiennie tomów pokazujących najwcześniejsze komiksy Barksa jak i tych skupiających się na początku lat 60. Jeżeli gubicie się trochę w chronologii wydań, to pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. mam nadzieję że ta okładka to taka pstrokata tylko na obrazku i inaczej będzie wyglądać

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi te okładki średnio się podobają, ale ważne ze zawartość dobra:p

  OdpowiedzUsuń
 3. A mi się okładka podoba! :-D
  No i widzę po Donaldzie w zbroi ze będzie bodajże "Pancerny kaczor"! chyba z KD 2/97 czyli walka Donalda i siostrzeńców w śniegu i lodowej fortecy :-D Genialny 10-pager.
  Ps. Do mnie już wczoraj dotarł Barks

  OdpowiedzUsuń
 4. Zajebiście! W końcu wydanie z pierwszymi komiksami Barksa! Czy komiksy w tym tomie są zawarte w kolejności chronologicznej? Trochę brakuje mi w poszczególnych tomach informacji o pierszej publikacji, tak jak jest to w wydaniach Fantagraphics

  OdpowiedzUsuń
 5. Na przemiennie najstarsze i najpóźniejsze z twórczości Barksa? Średnie. Możliwie, że jest obawa, że tomy z najstarszymi komiksami Barksa będą się gorzej sprzedawać, więc taki miks lepiej wyjdzie na sprzedaży. No cóż okaże się.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar