Lucky Luke, Dziobak Toto, O czym szumią wierzby i Ptyś i Bill - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W tym tygodniu do sprzedaży trafiły nowe tomy kolekcji Barksa i Czarodziejek W.I.T.C.H., ale także swoją premierę miało kilka innych nie mniej ciekawych komiksów. Wszystko kupicie z rabatem na egmont.pl, natomiast dzisiaj zaprezentujemy z nich przykładowe strony.

Egmont kontynuuje wydawanie klasycznej serii Lucky Luke . Tym razem premierę miał Spadek dla Bzika, czyli już niegdyś kiedyś w Polsce wydany komiks autorstwa Goscinny'ego i Morrisa, w którym gapiowaty pies Bzik staje się właścicielem majątku po ekscentrycznym bogaczu. 41. album serii został oryginalnie wydany w 1973 roku.

Do sprzedaży trafiły też pierwsze tomy dwóch nowych serii wydawanych w linii skierowanej do najmłodszych czytelników - Mój pierwszy komiks 5+, w której komiksy publikowane są w gąbczastej oprawie, ale tym razem są to tytuły, które mogą też zaciekawić starszych czytelników.

Dziobak Toto to znana we Francji od lat seria opowiadająca o przygodach antropomorficznych zwierząt autorstwa Érica Omonda i Yoanna. Cykl w chwili obecnej liczy 8 albumów, a rozpoczyna go tom o tytule Dziobak Toto i magiczne drzewo.  Warto przy okazji nadmienić, że Yoann to późniejszy rysownik kilku najnowszych albumów ze Sprycjanem i Fantazjuszem. 

Inną serią z linii Mój pierwszy komiks 5+ jest  O czym szumią wierzby. Tytuł serii powinien być dobrze znany, ponieważ jest to komiksowa adaptacja klasycznej książki Kennetha Grahame’a stworzona przez Michela Plessixa. Pierwszy album nosi tytul W puszczy, a łącznie seria składa się z 4 32-stronicowych opowieści.

Egmont kontynuuje też humorystyczną serię Ptyś i Bill przedstawiającą gagowe historie o małym chłopcu oraz jego zwariowanym psie spanielu.  Każdy tom zawiera po 3 oryginalnie albumy, jednak seria nie jest w Polsce wydawana chronologicznie. W ósmym zbiorczym wydaniu, Koncert na trzy osoby i psa znajdują się całkiem nowe komiksy, stworzone przez Cazenove'a i Bastide'a w latach 2017-2019. Poza tytułowym albumem w tomie można znaleźć także Nie ma jak spacer! i Błyskotliwy Bill.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Jak dla mnie spadek dla Bzika to jeden z najzabawniejszych albumów Lucky Luke'a 😀

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar