Komiksowe premiery - luty 2022 - Barks, Witch, Lucky Luke i Dziobak Toto

Luty to chociaż teoretycznie najkrótszy miesiąc roku, to rzadko kiedy jest miesiącem z najmniejszą liczbą premier. W tym roku jest tak samo, a wśród nowości nie zabraknie zarówno ciekawych tytułów dla fanów kaczek, czarodziejek czy najlepszych frankofońskich komiksów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 9 lutego - Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga czwarta - 89,99 zł - POLECAMY!
  Wyjątkowo gruby, bo liczący ponad pół tysiąca stron, czwarty tom nowego wydania serii o czarodziejkach składa się z drugiej połowy cyklu Nerissa powraca od Innej prawdy do Trudnej prawdy. W tym tomie znajdzie się aż 8 opowieści o magicznych dziewczynach, które stworzyli m.in. Francesco Artibani, Giada Perissinotto, Federico Bertolucci czy Graziano Barbaro. Poza komiksami znajdą się też ilustracje, a także wywiad z Gianlucą Pannelo, wieloletnim rysownikiem serii. Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.
 • 9 lutego - Kaczogród. Carl Barks 15: Skarb Pizarra i inne historie z lat 1958-1959  - 69,99 zł -  POLECAMY!
  Wraz z początkiem nowego roku kolekcja Barksa wraca do komiksów z końca lat 50., wśród których dominują krótsze komiksy, ale nadal największą atrakcją wydania jest prawdopodobnie  tytułowym komiksie, w którym kaczki wyruszają na poszukiwanie słynnego skarbu, historia zainspirowała twórców serii o Indianie Jonesie. W tomie nie zabraknie też klasycznych ten-pagerów z Donaldem, z których aż trzy nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. W wydaniu znajdą się też nienapisane przez Barksa historie o Babci Kaczce czy związane z atrakcjami z Disneylandu. Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj.
 • 11 lutego - Gigant Mamut 35: Nocna przygoda - 24,99 zł
  Tematyką pierwszego 512-stronicowego tomu w tym roku jest noc, w dużej części oznacza to komiksy z kaczogrodzkimi łotrami, ale nie tylko. Ten Mamut podobnie jak wiele tomów z ostatnich lat będzie mieszanką komiksów znanych polskim czytelników i nieznanych, głównie są to krótsze historie. Z nich interesująco zapowiadają się m.in. Paperino e la notte... lupina, komiks o Donaldzie narysowany przez Scarpę, Paperino e la notte in bianco, krótka opowieść napisana przez Teresę Radice czy zwariowany komiks narysowany przez Cavazzano Dinamite Bla e la notte delle rape cadenti - z Starym Trotylem w roli głównej. Pełne informacje o tomie znajdziecie w osobnym tekście, a wydanie można już zamówić z Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

Na luty nie są planowane jakiekolwiek wydania w USA.

  KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 9 lutego - Dziobak Toto 1: Magiczne drzewo - 34,99 zł - POLECAMY!
  Przeznaczona dla najmłodszych czytelników seria opowiadająca o przygodach antropomorficznych zwierząt autorstwa Érica Omonda i Yoanna . Cykl w chwili obecnej liczy 8 albumów, a  Yoann to późniejszy rysownik kilku najnowszych albumów ze Sprycjanem i Fantazjuszem
 • 9 lutego - Lucky Luke 41: Spadek dla Bzika - 24,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Klasyczny album serii o samotnym kowboju autorstwa Goscinny'ego i Morrisa, w którym gapiowaty pies Bzik staje się właścicielem majątku po ekscentrycznym bogaczu. Album już raz został wydany po polsku, prawie dwie dekady temu.
 • 9 lutego - O czym szumią wierzby 1: W puszczy - 34,99 zł
  Komiksowa adaptacja klasycznej książki Kennetha Grahame’a stworzona przez Michela Plessixa. Łącznie seria składa się z 4 32-stronicowych opowieści, a drugi tom zostanie wydany przez Egmont już w marcu.
 • 9 lutego - Ptyś i Bill 9: Koncert na cztery osoby i psa - 39,99 zł
  Tom będzie zawierał całkiem nowe komiksy opowiadające o chłopcu i jego spanielu , które zostały stworzone przez Cazenove'a i Bastide'a w latach 2017-2019. Poza tytułowym albumem w albumie znajdą się także Nie ma jak spacer! i Błyskotliwy Bill.
 • 9 lutego - Smerfy i świat emocji 6: Smerf, który ciągle kłamał - 19,99 zł
 • 9 lutego - Smerfy i świat emocji 7: Smerf, który był niecierpliwy - 19,99 zł
  Dwa kolejne albumy z edukacyjnego cyklu przeznaczonego dla młodych czytelników. Obok komiksu stworzonego przez Falzara, Culifforda i Dalenę zawierają też wskazówki dla dzieci i rodziców jak radzić sobie z emocjami
 • 23 lutego - Emma i Wioletta 1: Marzenia - 29,99 zł
  Początek serii o dwóch siostrach, które mają zostać przyjęte do najbardziej prestiżowej szkoły tańca. Za komiks składający się z 6 albumów odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum
 • 23 lutego - Frnck 1: To dopiero początek - 29,99 zł
  Humorystyczna-fantastyczna opowieść o 13-letnim sierocie, który trafia do prehistorii i musi zmagać się z masą dziwnych i strasznych kreatur oraz z czyhającymi gdzieniegdzie jaskiniowcami. Autorami komiksu są Olivier Bocquet i Brice Cossu, a cykl na razie składa się z 7 albumów.
 • 23 lutego - Louca 1: Piłka w grze - 29,99 zł
  Album rozpoczynający humorystyczną serię z elementami fantasy opowiadającą o fajtłapowatym nastolatku, którego życie zmienia spotkanie z duchem Nathanem. Autorem serii liczącej 9 tomów jest Bruno Dequier, który współpracował m.in. z Illumination.
 • 23 lutego - Śledztwa Enoli Holmes 6: Metro Baker Street - 39,99 zł
  Komiks detektywistyczny opowiadający o młodszej siostrze słynnego Sherlocka Holmesa powstał na podstawie serii książek od Nancy Spinger. Szósty album to na razie ostatni wydany we Francji, ale niewykluczone, że pojawią się kolejne.
 • 23 lutego - Usagi Yojimbo 2: Powrót - 49,99 zł - POLECAMY!
  Kontynuacja legendarnej serii Stana Sakai o króliku-roninie przeznaczonej dla ciut starszych czytelników. Jest to drugi tom wydania opartego na nowej kolorowej serii od IDW, która kontynuuje wątki z cykli Saga i Początek.
 • 28 lutego - Buddy Longway 2 - 139,90 zł - POLECAMY!
  Drugi tom zbiorczej edycji westernu napisany i narysowany przez Deriba (znanego z serii Yakari), który opowiada o traperze żyjącym pod koniec XIX wieku na Dzikim Zachodzie i jego relacjach z Indianami.

Jeżeli kojarzycie, że w lutym zostanie wydany kom
iks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Kurc

Komentarze

 1. Na egmont.pl nie ma obecnie w sprzedaży 10 tomu Rosy (na to czekałem). Radku myślisz że wyczerpał się nakład? Czekałem na dodruk aby kupić wersję z mieczem :D Tylko pytanie czy dodruk będzie i czy już bez tego błędu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy się wyczerpał - ciężko powiedzieć, może to być chwilowy brak.
   Czy będzie dodruk z mieczem - raczej tak.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)