Kolejne kacze tytuły po polsku na DIsney+

Premiera Disney+ w Polsce zaplanowana na lato zbliża się wielkimi krokami, więc kolejne produkcje z kaczkami i myszami pojawiają się w serwisie po polsku. Jakiś czas temu pisaliśmy o udostępnieniu dubbingu nowych Kaczych opowieści, a także Agenta Kupra, ale w ciągu ostatnich tygodni pojawiły się kolejne ciekawe rzeczy.

Pod koniec stycznia zaczęto dodawać polskie napisy do klasycznych Kaczych opowieści, w których choć jest parę byków, to nie są aż tak złe, ale przez długi czas nie pojawiał się polski dubbing. W ostatnim czasie się to zmieniło, a w części odcinków serialu jest już dostępne polskie audio. Oczywiście mowa o nowym polskim dubbingu, czyli opracowanej przez Master Film wersji z Jerzym Złotnickim jako Sknerusem, która przez ostatnie dwie dekady była emitowana przez różne polskie telewizje. Obecnie dubbing jest dostępny w 23 odcinkach serialu, a napisy w 91, jednak cały czas to się zmienia.

Pojawiają się też kolejne odcinki Agenta Kupra z polskim dubbingiem, w tej chwili jest ich już dostępnych co najmniej 17, zaczęły się też pojawiać polskie napisy do serialu. Gdy uda nam się znaleźć więcej czasu, to na pewno w większym stopniu przeanalizujemy ten dubbing. Na razie możemy zdradzić, że Quackerjack został przetłumaczony na Oszołoma i dubbinguje go Jarosław Boberek, Steelbeak stał się Dzioberem i gra do Łukasz Lewandowski, a Negaduck został Antykwakiem i jest grany przez Zbigniewa Konopką. Poza tym St. Cannard zostało przetłumaczone na Kaczymierz, a reżyserem produkcji poza Joanną Wizmur był też Marek Robaczewski.

Jednak jedna rzecz zaskoczyła dość negatywnie - Robokwak jest nazwany w dubbingu Kupra Superkwakiem, natomiast Hydrant Pisanko stał się Felkiem Krykietem, a postać jest dubbingowana przez Janusza Witucha. Jest to bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że zarówno imię Śmigacza jak i jego głos został zachowany po nowym dubbingu Kaczych opowieści, natomiast w przypadku Robokwaka zostało użyte zupełnie inne imię niż w Kaczych opowieściach. Co ciekawe - napisy są jeszcze poziom "ciekawsze", ponieważ w nich raz Robokwak jest Robokwakiem, a innym razem Kaczorem Gadżetem. Poza tym w dziwny sposób łączą nazewnictwo z obu dubbingów i własne pomysły.

W ostatnim czasie dodawano także polski dubbing do kolejnych odcinków nowych Kaczych opowieści, ale też w jednym odcinku serialu pojawiły się napisy, więc też w tym wypadku można liczyć, że napisy pojawią się w całej produkcji. Napisy są też dostępne w Chip i Dale: Brygada RR, a wiele odcinków Goofiego i innych można znaleźć w serwisie zarówno z dubbingiem jak i napisami. Na kolejne miesiące Disney planuje premierę specjalnego odcinka Cudownego świata Myszki Miki (zwiastun), a także filmu łączącego wstawki aktorskie z animacją na podstawie Chipa i Dale'a: Brygady RR (zwiastun, w którym można dostrzec Sknerusa). Wszystkie najnowsze informacje odnośnie Disney+ znajdziecie w grupie Disney Plus Polska i na dsny.pl.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Nie mogę się doczekać D+ w Polsce! I to nie dla jakichś tam superhero, tylko właśnie dla Kaczorków <3 Super wieści, że pojawiają się kolejne dubbingi i/lub napisy. Szkoda tylko tego zamieszania z przedostatniego akapitu :/

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy na D+ jest "Fun and Fancy Free" i czy ma polski dubbing?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest, ale jeszcze nie po polsku. Ostatnio dodano Przygody Ichaboda i Pana Ropucha, więc jesteśmy dość blisko.

   Usuń
  2. Tak zapytam tutaj, z ciekawości - gdybyście musieli sprzedać swoją kolekcję komiksów, to gdzie najlepiej uderzać ?

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że OLX i Allegro, może być Lokalnie. Śledzę tam kilku ludków, którzy sprzedają komiksy z KD :)
   Są pewnie też jakieś grupy na FB dot. komiksów, też można spróbować. Jeżeli chcesz wysyłać za granicę, wtedy dodatkowo ebay wchodzi w grę.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela