Gigant Mamut 35 "Nocna przygoda" - dziś premiera - Scarpa, Cavazzano, Guerrini

Dziś do sprzedaży trafił nowy Gigant Mamut - Nocna przygoda, który rozpoczyna 2022 rok dla 512-stronicowych tomów z komiksami Disneya. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, pojawią się 2 tomy Mamuta i 2 tomy MegaGiga.  W wydanym dziś tomie znajdują się komiksy, które rozgrywają się w nocy, często wiążą się one z kaczogrodzkimi i myszogrodzkimi łotrami, ale nie zawsze. Komiks kupicie nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl z rabatem.
Wydanie zostało oparte na niemieckim 104. Lustiges Taschenuch Spezial.

Tom wygląda bardzo podobnie jak wiele różnych Mamutów i MegaGiga z ostatnich lat, czyli jest to połączenie wielu krótkich komiksów, z których część to klasyka, część to powtórki z ostatnich lat, a część to nowe niewydane komiksy. Ciężko znaleźć w tym bardzo ciekawe historie, ale coś tam jest. Na pewno cieszy obecność w wydaniu komiksu Scarpy, ale jest to historia z jednego ze słabszych okresów w karierze, kiedy rysował komiksy wraz z Del Conte. W wydaniu znajduje się też kilka innych klasycznych historii, które nigdy nie były wydane w Polsce, jak chociażby komiksy Bottaro czy Chiendiego. Nie brakuje też wielu nigdy niewydanych w Polsce krótkich historii, z których lekko intryguje opowieść napisana przez Teresę Radice.

Także wśród komiksów, które już w Polsce były wydane, można znaleźć zarówno dośćprzeciętne historie, jak i te, które zasługują na wyróżnienie. Najciekawiej wyglądają Wyrosła rzepka, specyficzny komiks z Trotylem, Dziobasem i Donaldem narysowany przez Cavazzano i gorąco przyjęta także w Polsce opowieść Wpływ księżyca o Sknerusie i Magice, nawiązująca do początków tych postaci. 

Warto pamiętać, że w tym tygodniu nakładem komiksowego działu Egmontu pojawiły się też nowy tom kolekcji Carla Barksa i czwarty tom reedycji W.I.T.C.H. Na kolejny 512-stronicowy tom jeszcze trochę poczekamy, ale już na początku marca pojawi się nowy Gigant, gdzie znajdzie się m.in. długi komiks poświęcony skarbcowi Sknerusa McKwacza.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka