Egmont w lipcu: Usagi, Lucky Luke i Power Rangers [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont w końcu opublikowało swoje zapowiedzi na lipiec tego roku. Wśród zapowiedzianych tytułów można znaleźć m.in. ósmy tom Kaczogrodu Carla Barksa, o którym pisaliśmy wcześniej, ale też parę innych ciekawych komiksów. Warto przy okazji wspomnieć, że zapowiedziane oryginalnie na maj Smerfy czy Kraina Lodu, pojawią się ostatecznie w czerwcu.
15 lipca do sprzedaży trafią dwa długo wyczekiwane przez czytelników tomy. Swoją premierę będzie miał 2. tom dwutomowej edycji Usagi Yojimbo: Początek zbierający historie oryginalnie wydane w albumach Samotny kozioł i koziołek, Kręgi i Gen. Dwa tomy zatytułowane Początek zbierają najwcześniejsze historie ze słynnej serii Stana Sakai o króliku-samuraju, późniejsze już w poprzednim roku zostały wydane przez Egmont w ramach Usagi Yojimbo Saga. Cena okładkowa 480-stronicowego wydania to 89,99 zł.
Tego samego dnia ukaże się Mighty Morphin Power Rangers. Rok drugi. Komiks oparty na pierwszym serialu z marki Power Rangers oryginalnie jest wydawany przez Boom i zbiera niezwykle dobre opinie. Drugi tom liczący 420 stron zostanie wydany w cenie okładkowej 119,99 zł. 
Dwa tygodnie wcześniej, 1 lipca, Egmont wprowadzi do księgarń trzy komiksy ze słynnych europejskich serii humorystycznych. Na pierwszy dzień lipca zapowiedziano ósmy album serii Yakari - W krainie wilków. Kolejny tom klasycznego cyklu Deriba i Joba przedstawi zimową opowieść o młodym Indianinie.
Egmont kontynuuje też wydawanie Lucky Luke'a w podwójnych porcjach. W lipcu pojawią się W cieniu wież wiertniczych, 18. tom serii, który został stworzony przez Goscinny'ego i Morrisa w 1960 roku, a także oryginalnie wydany 40 lat później Prorok, 68. album cyklu o samotnym kowboju duetu napisany przez Nordmanna i narysowany przez Morrisa. Pierwsza z wymienionych pozycji została już niegdyś wydana w Polsce, ale w ramach wydania zbiorczego o mniejszym formacie, druga będzie całkowitą nowością.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela