Kaczor Donald 2020-05 - od dziś w sprzedaży - Barks, Miguel i Mota

Dziś do sprzedaży trafił nowy Kaczor Donald, którego egzemplarze znajdziecie w kioskach, ale jest on też dostępny:
- w sklepie Egmontu
- na Empik.com
- w e-kiosku Ruchu
1006. numer pisma zawiera kolejną porządną, 45-stronicową dawkę komiksów z kaczymi i mysimi bohaterami. Wydanie praktycznie w całości składa się z historii oryginalnie wydanych w norweskim Donald Duck & Co 2020-11.
Tematem przewodnim majowego Kaczora Donalda jest nagrywanie filmików do sieci i szeroko pojęta kariera Youtubera. Dotyczy to jednak jedynie okładki i komiksu numeru - Gwiazdy Kaczernetu, ponieważ reszta historii zawartych w wydaniu porusza znacznie bardziej klasyczne wątki.
W numerze można znaleźć m.in. komiks Barksa o Donaldzie i jego siostrzeńcach rozgrywający się na obozie letnim, całkiem nową historyjkę o Gogusiu autorstwa Moty, czy holenderską opowieść o Goofym i jego karierze w pracy kaskadera. Pomijając Barksa w piśmie brakuje "wielkich" nazwisk, ale być może parę historyjek zaskoczy swoją jakością.
Warto przy okazji zaznaczyć, że niemieckie i skandynawskie wydania tego numeru trochę się różnią od polskiego. Na tamtejszych rynkach Donaldowi na okładce pisma towarzyszyła kacza wersja lokalnego Youtubera. W Polsce natomiast została przedrukowana wersja międzynarodowa.
Kolejny numer pisma ukaże się 24 czerwca. Dodatkiem do najnowszego wydania jest świecący i chodzący robot (nie, nie jest to Wolframik).
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Będziesz recenzował „Papieży w historii”? Jestem ciekaw, czy warto inwestować w tą serie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, pojawi się na pewno recenzja, postaram się, żeby jeszcze w tym miesiącu.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)