Gigant Mamut 32 "Niesamowite historie" - skład i okładka - Scarpa, Andersen i Sciarrone

Kolejny dzień, kolejna zapowiedź. Przedwczoraj na blogu pisaliśmy o majowym Gigancie, wczoraj natomiast pojawił się skład i okładka czerwcowego MegaGiga. Teraz przyszedł czas na prezentację zawartości kolejnego tomu trzeciej Gigantowej serii wydawanej w Polsce. Na początek września Egmont planuje premierę Giganta Mamuta - Niesamowite historie. Wydanie jest polskim odpowiednikiem marcowego Lustiges Taschenbuch Spezial.
Trudno cokolwiek napisać o tym tomie, ponieważ spośród pół tysiąca stron komiksów zdecydowaną większość stanowią niewydane w Polsce, dość krótkie opowieści, twórców, których ciężko zaliczyć do najsłynniejszych scenarzystów i rysowników. Z tego powodu bardzo ciężko stwierdzić czy tom będzie dobry, czy zły, ponieważ takie historie są często wielką niewiadomą. Czasem wśród tego typu zapomnianych historii można znaleźć prawdziwe perełki, ale zdarzają się też zdecydowanie słabsze komiksy.
Świetną historią jest na pewno wydany niegdyś w Polsce Postęp i elektryfikacja Pezzina i Scarpy. Doskonale napisana i narysowana opowieść, której morał jest niezwykle aktualny do dziś. Czytelnicy będą mogli sobie także przypomnieć Historię pewnej znajomości LaBana i Andersena. Niestety w wydaniu pojawi się też parę duńskich komiksów z Mikim, o których ciężko napisać cokolwiek dobrego. Trochę dziwi, patrząc na okładkę, że we wydaniu nie pojawi się żaden komiks z Centralną Agencją Paranormalną.
Czyli w sumie: prawdopodobnie będzie to kolejna dość przeciętna publikacja.
Tom w sprzedaży od 9 września!
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. 208 stron z repirntami czyli nie jest źle. Fajny byłby tomik w całości z komiksami o CAP. Ale z drugiej strony pewnie w 3/4 byłby to reprinty zważywszy ile Komiksów z CAP-em u było już u nas wydane... ,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja bym wolał taki tom z komiksami o doubleducku

   Usuń
  2. Uważam iż to dobry pomysł (choć bardziej Doubleduck niż CAP gdyż poza kilkoma pierwszymi komiksami z serii CAP większość późniejszych według mnie jest raczej przeciętnych) ale jako osobne wydanie a nie MegaGiga/Gigant Mamut.

   Usuń
 2. Ktoś się orientuje, czy "shorty" Kaczych opowieści są gdzieś dostępne z polskim dubbingiem? Chodzi mi o inne niż "Kaczogród wita", bo te wiem, że są na YT.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela