Kaczor Donald 2020-05 - skład i okładka - Barks, Miguel i Mota

Dokładnie za tydzień, 19 maja, swoją premierę będzie miał kolejny, 1006. numer Kaczora Donalda. W piątym wydaniu z rocznika 2020 pojawi się dawka kilkudziesięciu stron komiksów z mysimi i kaczymi bohaterami. Komiks jest już dostępny na Egmont.pl z 25% zniżką, czyli za 7,49 zł.
Numer będzie zawierał historie oryginalnie wydane w norweskim Donald Duck & Co 2020-11.
Dlaczego Donald robi sobie na okładce selfie? Odpowiedź na to jest stosunkowo prosta. W zagranicznych wydaniach pism Egmontu wraz z Donaldem na hulajnodze był lokalny Youtuber, który także odgrywał drugoplanową rolę w komiksie numeru. W Polsce Gwiazda Kaczernetu także się pojawi, lecz w międzynarodowej wersji, bez udziału jakiegokolwiek internetowego celebryty. W Kaczorze Donaldzie będzie to po prostu kolejny 10-stronicowy komiks z Donaldem autorstwa Seppali i Miguela.
Reszta wydania jest stosunkowo zwyczajna, pojawi się w niej kilka krótszych i dłuższych opowieści, o których ciężko cokolwiek więcej powiedzieć. Jedynym wyróżniającym się elementem wydania jest 8-stronicowy komiks Carla Barksa o przygodzie Hyzia, Dyzia i Zyzia na obozie. Skóra na niedźwiedziu po raz pierwszy pojawiła się w Polsce 12 lat temu w Kaczorze Donaldzie i jest to całkiem zabawny i przyjemny komiks.
Z okładki magazynu płynie informacja, że dodatkiem do magazynu będzie chodzący i świecący robok, a kolejny numer ukaże się 24 czerwca.
Przy okazji zapowiedzi warto dodać, że na Egmont.pl cały czas jest dostępny także obecny numer Kaczora Donalda zawierający m.in. historie Ferioliego, Korhonena i Branki. Wydanie jest dostępne w atrakcyjnej cenie 7,49 zł.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka