Komiksowe premiery - maj 2020 - Kwantomas i Papieże na papierze

Maj zwykle kojarzył się z Komiksową Warszawą i Warszawskimi Targami Książki. Niestety z powodu koronawirusa obie imprezy zostały odwołane. Z tego powodu na późniejsze miesiące roku zostało przesuniętych wiele komiksowych premier. Jednak to nie oznacza, że w maju nic nie wyjdzie.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
19 maja - Kaczor Donald 2020-05 - 9,99 zł
Na stronie sklepu Egmontu pojawił się majowy Kaczor Donald, ale na razie nie zostały dodane jakiekolwiek informacje o nim. Na pewno czytelnicy będą mogli się zapoznać z kolejną dawką kaczych i mysich komiksów, lecz dokładna zawartość wydania będzie prawdopodobnie znana za parę dni.
29 maja - Gigant Poleca 224 - 15,99 zł - POLECAMY!
Majowy tom Giganta Poleca będzie zawierał co najmniej dwa niezwykle interesujące komiksy - Il nobile dietro la maschera, całkiem nową historię z Kwantomasem oraz Topolino e il settimo corvo Artibaniego i Pastrovicchio, czyli jeden z najlepszych komiksów poprzedniego roku o Mikim, Elku i Elusiu. Nie zabraknie też komiksów piłkarskich z rysunkami Fecchiego i Ferrarisa i wielu innych interesujących opowieści. Pełny skład Giganta pojawi się na blogu prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku dni.

KOMIKSY DISNEYA W USA
Diamond Comic Distributors wstrzymał dostarczanie nowych komików od 1 kwietnia. Zgodnie z obecnymi informacjami nowe komiksy ponownie będą dostarczane od 20 maja. W tym momencie jednak nie wiadomo czy w maju ukażą się jeszcze jakiekolwiek komiksy Disneya.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
8 maja - Niezwykła podróż 1 - 38,00 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Dodruk pierwszego albumu serii Camboniego i Filippiego opowiadającej o niewiarygodnych przygodach Noemie i Emiliena, w których nawiązania do dzieł Verne'a łączą się z steampunkiem i SF. Recenzję tomu znajdziecie na blogu.
17 maja - Binio Bill 5: Szalony Heronimo - cena nieznana
Nowe wydanie ostatniego komiksu Wróblewskiego z Binio Billem. Tym razem album po raz pierwszy ukaże się w kolorze.
17 maja - Detektyw Miś Zbyś na tropie 2: Złoty sokół teksański - cena nieznana
17 maja - Detektyw Miś Zbyś na tropie 6: Wielki bałagan - cena nieznana
Seria o misiu detektywie od lat zbiera doskonałe recenzje. Teraz do sprzedaży trafi poprawione wydanie drugiego tomu oraz całkowicie nowa opowieść duetu Jasiński/Nowacki.
20 maja - Fibi i jednorożec 3: Fibi kontra gobliny - 39,99 zł - POLECAMY!
Trzeci tom serii pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu będzie zawierał odcinki oryginalnie wydane w drugiej połowie 2013 roku. Recenzję dwóch wcześniejszych albumów znajdziecie na blogu.
20 maja - Papieże w historii: Jan Paweł II. Nie lękajcie się - 34,99 zł
20 maja - Papieże w historii: Leon Wielki. Pogromca Attyli - 34,99 zł
Dwa pierwsze tomy serii o papieżach wydawanej oryginalnie przez Glenat. Komiks o papieżu-Polaku stworzyli Dobbs, Fabrizio Fiorentino i Josie De Rosa, natomiast nad historią o Leonie Wielkim pracowali France Richemond i Stefano Carloni.

Jeżeli kojarzycie, że w maju zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, i materiały własne

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka