Źle, ale nie fatalnie - dane o sprzedaży KD w marcu 2020

W poprzednim tygodniu ZKDP udostępniło dane m.in. odnośnie sprzedaży marcowego numeru Kaczora Donalda. Wynika z nich, że KD 2020-02 sprzedał się w 10 038 egz., natomiast jego nakład wyniósł 31 900 egz., czyli sprzedało się 31,5% wydrukowanych kopii.
Ciężko stwierdzić jak na sprzedaż numeru wpłynęła pandemia koronawirusa, choć warto zaznaczyć, że pismo ukazało się tuż przed wprowadzeniem pierwszych obostrzeń. Inne pisma Egmontu także nie zanotowały dobrych wyników, marcowy numer Aut sprzedał się w  6 117 egz., a Tomka i przyjaciół w 10 218 egz. Warto także zauważyć, że nakład Kaczora Donalda spadł o dwa tysiące egzemplarzy wobec stycznia.
Wybrane ostatnie numery Kaczora Donalda z tego roku są nadal dostępne na Egmont.pl. W ofercie sklepu jest także najnowsze wydanie, w którym zamieszczono m.in. historie Barksa, Miguela czy Moty. Numer także przez kolejne tygodnie powinien być dostępny w kioskach.
 Źródło ilustracji: materiały własne /Egmont

Komentarze

  1. Osobiście obawiam się spadków sprzedaży w kwietniu i maju i sprzedaży poniżej 10 000 choć wolałbym się mylić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje mi się, że na złą sprzedaż, oprócz ,,klasycznych" powodów, jak kiepska dystrybucja (choć obok mnie np. jest kiosk w którym zawsze jest kilka egzemplarzy w dniu premiery), prezent zasłaniający okładkę, itd., wpłynęły także takie czynniki jak zmiana częstotliwości, choć to chyba najmniejszy powód i panika związana z koronawirusem.
    No niby wciąż jest możliwość kupna pisma przez internet, ale egzemplarze są marnej jakości, np. u mnie kwietniowy numer KD, który okazjonalnie kupiłem na stronie Egmontu wraz z 2 tomem Rosy, miał prześwitujące strony i był pomięty.
    A i sam Rosa był lepki trochę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar