MegaGiga 53 "Pierwszy samuraj" - skład i okładka - Mottura, Ferioli, Ziche

Kontynuujemy publikację zapowiedzi Egmontu na kolejne miesiące. Wczoraj na blogu pisaliśmy o majowym Gigancie, dziś czas na czerwcowego MegaGiga - Pierwszy samuraj. Już za miesiąc do sprzedaży trafi tom zbierający pół tysiąca stron dalekowschodnich komiksów Disneya. Wydanie jest polskim odpowiednikiem majowego Lustiges Taschenbuch Spezial.
Tom prezentuje się bardzo podobnie jak wszystkie ostatnie Mamuty i MegaGiga. Około połowę jego zawartości stanowią powtórki, a drugą nowe komiksy, wśród których zarówno można znaleźć bardziej klasyczne historie jak i całkiem nowe opowieści. Po raz kolejny śladową część wydania stanowią długie opowieści, a zdecydowana większość z nich nie przekracza 35 stron.
Warto jednak zaznaczyć, że co najmniej część powtórek to doskonałe historie, które na pewno są warte powtórzenia.  Ukryty tygrys, przyczajony smok Faraciego i Mottury to być może najlepszy komiks o tematyce japońskiej jaki kiedykolwiek powstał w uniwersum komiksów Disneya. Natomiast rysunki do Uciekającej panny młodej zrobił Ferioli. Jest to także jeden z niewielu komiksów z Donaldem i Mikim w rolach głównych wydanych w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Wśród nowych historii na pewno wyróżniają się cztery opowieści utrzymane w stylistyce mangowej. Tym razem pojawią się one raczej nie w oryginalnej formie jak to było w 13 samurajach, lecz jako kolorowe komiksy zaprezentowane w zwykłym układzie czytania. W tomie pojawi się też wiele innych opowieści, w tym komiksy takich twórców jak Ziche, Corteggiani czy Cimino, 
Niektórzy mogą narzekać na zawartość, ale jeżeli Giganty Mamuty i MegaGiga będą nadal przedrukowywać kolejne tomy Lustiges Taschenbuch Spezial, to tego typu wydania będą normalnością. Nie są to żadne wyszukane publikacje, twórcy ich nie starają się stworzyć tomów, które będą zapamiętanie przez fanów, lecz kolejne wydania będące sympatyczną rozrywką dla przypadkowego czytelnika.
Tom w sprzedaży od 4 czerwca!
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. mam takie pytanko - rozumiem, że w MegaGiga i Gigant Mamut są powtórki ze zwykłych Gigantów, tak? czy jednak te komiksy powtarzają się w różnych numerach MG i GM (co jest trochę śmieszne)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w "MegaGiga" i w "Gigancie Mamucie" mogą pojawiać się powtórki z tych samych serii.
   Wynika to m.in. z tego, że historia "Lustiges Taschenbuch Spezial" wygląda trochę inaczej niż polskiego "MegaGiga" i "Giganta Mamuta". W "Lustiges Taschenbuch Spezial" nie pojawią się powtórki z poprzednich tomów tej serii, ale na samym początku "MegaGiga" i "Gigant Mamut" różniły się od tej serii. Np. poprzedni samurajski tom "MegaGiga" różnił się paroma komiksami od odpowiadającego mu niemieckiemu tomowi, więc dwie historie z tego "MegaGiga" pojawią się teraz ponownie.

   Usuń
 2. Czyli moja przepowiednia się spełniła!

  OdpowiedzUsuń
 3. Naliczyłem 278 stron reprintów, ale i tak to nie wygląda źle.

  OdpowiedzUsuń
 4. To naprawdę super książka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru