Gigant Poleca 224 "Kwantomas kontratakuje" - od dziś w sprzedaży - Kwantomas, Artibani i futbol

Najlepszy Gigant w tym roku? Nie jest to wcale niemożliwe. Dostępny od dziś w sprzedaży, Kwantomas kontratakuje, jest pełen niezwykle ciekawych i wyczekiwanych przez fanów komiksów. Nie brakuje też w nim sporej dawki historii piłkarskich, które pojawiły się z planowymi początkowo na ten rok Mistrzostwami Europy.
Początek tomu prawdopodobnie uraduje każdego fana włoskich komiksów Disneya. Wydanie rozpoczyna całkiem nowa historia z Kwantomasem autorstwa Gervasio, a także podwójny, 45-stronicowy komiks Artibaniego i Pastrovicchio o Mikim, Elku i Elusiu, który przez włoskie forum miłośników komiksów Disneya, został okrzyknięty drugim najlepszym komiksem poprzedniego roku. Artibani jest w Polsce doskonale znany z takich historii jak Ostatnia przygoda (GP 167) czy Co ryba zje, nie utonie (GP 1999-12), natomiast Pastrovicchio narysował m.in. Cybernetyczny świat (GP 154).
Warto też wspomnieć o doskonałej ilustracji z Kwantomasem zdobiącej okładkę, a także o intrygująco wyglądającym komiksie z Mikim i Piotrusiem rozgrywającym się w czasach piratów. Nie zabraknie też opowieści związanych z piłką nożną, W wydaniu pojawią się dwie całkiem nowe historie piłkarskie, które narysowali Fecchi i Ferraris, a także, wydana oryginalnie w 2018 roku, piłkarską opowieść o Sknerusie oraz Hyziu, Dyziu i Zyziu.
Tom jest dostępny także w sklepach internetowych, natomiast cały czas można zamawiać prenumeratę, w ramach której 6 kolejnych tomów Giganta kosztuje 60 zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Ehapa

Komentarze

 1. U mnie już od wtorku w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajny komiks z tym kwantomasem, ale myślałem, że to będzie przedłużenie części z poprzedniego giganta, więc się trochę zawiodłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę że to jest część miniserii. W poprzedniej części mieliśmy flashbacki z dzieciństwa Kwantomasa, a teraz mamy historię jego początków. Myślę że jest to związane z tymi dwoma mężczyznami których widzieliśmy w poprzedniej części.

   Usuń
 3. Fajny tom jak wszystkie. Najbardziej zaskoczył mnie powrót szpiega poety. Sądziłem, że ta postać została już porzucona. Czyżbyśmy mieli dostać sequel świata jutra?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka