Kajko i Kokosz Nowe Przygody 3 "Królewska konna" - okładka i data premiery [Komiksy dla wszystkich]

W końcu Egmont ujawnił ostateczną datę premiery kolejnego albumu z przygodami Kajko i Kokosza. Dzielni wojowie powrócą w komiksie Królewska konna, który trafi do księgarń 19 czerwca. W przeciwieństwie do wcześniejszych tomów Nowych Przygód, będzie to pełnometrażowy album stworzony przez tercet - Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolory). 
Wydawnictwo udostępniło też okładkę albumu, jeden z jego kadrów oraz opis. Więcej informacji o nowym komiksie zostanie zaprezentowanych na majowej Komiksowej Warszawie.

„Królewska Konna" to pierwszy, pełnometrażowy album prezentujący dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą? 
 Czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

Co wy sądzicie o zapowiedzi? Czy myślicie, że Królewska Konna może być godną kontynuacją dzieła Janusza Christy?
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. po samej okładce i zawartego na niej gagu w drugim planie stwierdzam, ze może panowie mają szansę stanąć na wyspkości zadania :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!