Przebłysk optymizmu - dane o sprzedaży KD w kwietniu 2018

W poprzednim tygodniu ZKDP zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w kwietniu 2018 roku, jednym z notowanych czasopism jest Kaczor Donald.
Kwietniowy numer pisma (KD 2018-05) sprzedał się w 20 609 egz. Nakład pisma wyniósł 39 000 egz., co oznacza że wobec wcześniejszych miesięcy zmniejszył się o tysiąc egzemplarzy. Z przedstawionych danych wynika, że sprzedało się 52,8 % wydrukowanych egzemplarzy. Jest to najlepszy wynik w tym roku, a także po raz pierwszy od września zeszłego roku sprzedano ponad 20 tysięcy egzemplarzy pojedynczego numeru.
Są co najmniej trzy przyczyny tak dobrego wyniku sprzedaży pisma. Po pierwsze - co widać także na poniższym wykresie, zwykle w okresie wiosenno-letnim Kaczor Donald sprzedaje się najlepiej. W tym roku na sprzedaż numeru pozytywnie także mógł wpłynąć zamieszczony w piśmie komiks związany z serialem Kacze Opowieści oraz dołączone karty FIFA.
Miejmy nadzieję, że nie jest to pojedynczy wyskok, a w kolejny miesiącach magazyn będzie sprzedawał się co najmniej tak dobrze jeżeli nie lepiej. Przypominamy - jeszcze w niektórych kioskach znajdziecie czerwcowy numer pisma, z większą ilością komiksów, historyjką Barksa i klockami Lego.
 Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Ciekawe jakie będą wyniki obecnego, rozszerzonego i jak ludzie pisali wyprzedanego w wielu sklepach numeru KD. Szkoda, że KD raz na miesiąc wychodzi. Całe życie czytałem 3-kadrowe giganty nie wiedząc co mnie omija, ale za to mam ponad 900 numerów do nadrobienia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak włoski świat komiksów Disneya różni się sporo od duńsko-amerykańskiego.
   W kolejnym numerze KD (będę o tym pisać jak potwierdzę wszystko) - VICAR, Rodrqiues, Fecchi (też znany z "Gigantów") i Kacze Opowieści, więc powinno być nieźle.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar