DuckTales Classics - nowa okładka i zapowiedź 2. tomu

Pół roku temu IDW zapowiedziało nową serię wydań zbiorczych - DuckTales Classics. W serii miały być publikowane komiksy związane z klasycznymi Kaczymi Opowieściami, ale mimo zapowiedzi do tej pory nie wydano żadnego tomu.
Oryginalnie 1. tom DuckTales Classics zapowiedziano na lipiec, jednakże na ten moment premiera została przesunięta na wrzesień. Wygląda na to, że jest spora szansa, że tom ukaże się w tym terminie, ponieważ ostatnio została opublikowana jego nowa okładka. W międzyczasie zmieniono też liczbę stron (ze 128 do 160) oraz cenę (z 17,99 $ na 19,99 $) wydania. Komiks można zamówić na Book Depository.
W ostatnim czasie został także zapowiedziany drugi tom serii, który ma pojawić się w księgarniach w maju przyszłego roku. Wydaje mi się, że może on być naprawdę ciekawą pozycją, ponieważ będzie zawierał The Emerald Auction Angusa i Milleta, nieznany bliżej komiks Vicara i Pahlson, francuskie 39-stronicowe The City Under the Ice oraz The Euro Disneyland Adventure, czyli długi, 44-stronicowy komiks Scarpy. Ja osobiście z niecierpliwością czekam na jego premierę. Tom także można już zamówić na Book Depository.
 źródło ilustracji: edelweiss.plus

Komentarze

  1. Czy jakieś komiksy z serii "Kacze Opowieści" (stare) zostały wydane w Polsce?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Były, choćby na początku lat 90. w "Donald i Spółka".

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru