Marzi 1 "Dzieci i ryby głosu nie mają" - przykładowe plansze [Komiksy dla wszystkich]

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont, możemy zaprezentować plansze z pierwszego tomu nowej edycji Marzi, komiksu Sowy i Savoia opowiadającego o przygodach żyjącej w czasach PRL-u dziewczynki. Premiera tomu zaplanowana jest na 1 sierpnia, lecz komiks już można kupić w wielu księgarniach internetowych.
Seria stworzona przez polsko-francuski duet przedstawia ówczesną Polskę, jej absurdy, a także codzienne życie Polaków. Dzięki niej dzieci mogą poznać trochę czasy PRL-u, a dorośli je sobie przypomnieć. Warto jednak zauważyć, że jest to jeden z nielicznych komiksów o Polsce, które zyskały rozgłos zagranicą.
 

Dzieci i ryby głosu nie mają zbiera cztery pierwsze albumy cyklu, które w Polsce zostały wydane dekadę temu jako dwa tomy. Od wcześniejszej edycji nowe wydanie różni się m.in. formatem, tym razem seria zostanie wydana w pełnym A4. Cenę okładkową prawie 200-stronicowego albumu ustalono na 79,99 zł. Drugi i ostatni tom ukaże się w przyszłym roku i będzie zbierał kolejne trzy tomy (w tym jeden zupełnie nowy) oraz dodatkowe komiksy opublikowane oryginalnie w Spirou. Więcej informacji o wydaniu oraz wywiad z Sową znajdziecie na łamach kzet.pl.
O Marzi pisano także dekadę temu w Kaczorze Donaldzie. Przy okazji premiery drugiego tomu ówczesnej edycji, w numerze 2008-50 pojawił się artykuł reklamujący serię.  
źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska/materiały własne

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru