Święta, święta i po świętach - dane o sprzedaży KD w grudniu 2017

ZKDP w ostatnim czasie zaprezentowało dane dotyczące sprzedaży pism w grudniu 2017 roku, wśród pism notowanych przez związek można znaleźć Kaczora Donalda.
Grudniowy numer pisma (KD 2018-01) sprzedał się w 18 523 egz, co jest 7. najlepszym wynikiem w 2017 roku. Nakład pisma wyniósł 40 000 egz., z czego wynika, że sprzedało się 46,3 % wydrukowanych egzemplarzy. Średnia sprzedaż pisma w 2017 roku wyniosła 20 531 egz., co oznacza, że sprzedaż pisma rok do roku spadła o 15%.
Sam grudniowy wynik nie można uznawać za bardzo zły, szczególnie że zwykle pismo w grudniu sprzedawało się znacznie słabiej. W tym roku sprzedaż nie była tak zła, mimo braku dodatkowej promocji. Mam jednak nadzieję, że kolejny, styczniowy numer, sprzedał się znacznie lepiej, bo zwykle Kaczor Donald notował dobre wyniki sprzedaży na początku roku.
Poniżej: wykres przedstawiający miesięczną sprzedaż Kaczora Donalda w latach 2015-2017.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

  1. Przypomnij mi, co takiego "WOW" było w Styczniu 2016, że wszyscy się rzucili?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wpływ na tak wysoką sprzedaż tego numeru mógł mieć też fakt, że był to pierwszy numer pisma, w przypadku którego na następny numer należało czekać nie 2 tygodnie, a cztery tygodnie. Numer miał zdaje się też minimalnie większy nakład niż standardowe 40 tysięcy.

    kaczogród (piszę z konta Google, gdyż próba pisania bez konta Google zakończyła się niepowodzeniem)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!