Disney Masters - pakiety i kolejny tom z komiksami Scarpy

O czterech pierwszych tomach Disney Masters, nowej serii z komiksami Disneya od Fantagraphics pisaliśmy już co najmniej dwa razy. Na jesień Fantagraphics zapowiedziało piąty tom kolekcji, a także cztery pakiety? Jak to możliwe, że z 4 tomów powstaną 4 pakiety? Jak się okazało, jest na to prosty sposób.

Zacznijmy jednak od piątego tomu kolekcji, drugiego poświęconemu włoskiemu mistrzowi komiksów Disneya, Romano Scarpie. Tym razem tom będzie zawierał i mysie, i kacze komiksy.
V TOM - ROMANO SCARPA II
Mickey Mouse: The Phantom Blot's Double Mystery 
188 stron
9 października 2018
Komiksy:
- The Phantom Blot's Double Mystery
- The Eternal Flame of Kalhoa
- The Last Balaboo
Opinia: W drugim tomie z komiksami Scarpy pojawią się kolejne 3 historie zaliczane do jednych z najlepszych w karierze włoskiego twórcy. Tytułowy komiks to druga historyjka z Fantomenem w historii, doskonały kryminał, który włączył Fantomena w świat włoskich komiksów. Drugi z komiksów to świetnie oceniany komiks o płomieniach Kalhoa z Mikim w roli głównej. Na deser - komiks z pierwszym występem Kaczencji, może ciut słabszy od wcześniejszych historii, ale niezwykle ważny w historii komiksów Disneya.
Tom można już zamówić na Book Depository.

Oprócz piątego tomu serii na jesień są planowane 4 pakiety łączące dwa tomy. 4, a nie 2, ponieważ tomy będą połączone zarówno pod względem kolejności wydawania serii Disney Masters jak i tematycznym (kaczki/myszy). Dziwi mnie jednak, że nie pojawi się pakiet z dwoma tomami z komiksami Scarpy (1. i 5.).
Uwaga, cena okładkowa pakietów wynosi 59,99$, czyli tyle samo co dwóch tomów kupowanych oddzielnie. Wynika z tego, że zakup pakietów jest średnio opłacalny, szczególnie że na razie pakiety nie wyglądają najciekawiej wizualnie, szczególnie mnie razi obrazek Taliaferro na ostatnim z wymienionych boxów.

Collector's Box Set #1 (TOMY I-II)
Pakiet będzie zawierał tomy Scarpy (pierwszy) i Bottaro.
Pakiet można już zamówić na Book Depository.

Collector's Box Set #2 (TOMY III-IV)
Pakiet będzie zawierał tomy Murry'ego i Jippesa oraz Miltona.
Pakiet można już zamówić na Book Depository.

Gift Box Set #1 (MYSZY)
Pakiet będzie zawierał tomy z mysimi komiksami - Scarpy (pierwszy) i Murry'ego.
Pakiet można już zamówić na Book Depository.

Gift Box Set #2 (KACZKI)
Pakiet będzie zawierał tomy z kaczymi komiksami - Bottaro i Jippesa oraz Miltona.
Pakiet można już zamówić na Book Depository.

A co wy na razie sądzicie o Disney Masters? Ja na razie sądzę, że to ciekawa inicjatywa, ale trochę martwię się o jakość wykonania. Trochę zaryzykowałem i zamówiłem już w przedsprzedaży 1. i 4. tom serii, czyli te zawierające komiksy Scarpy oraz Miltona i Jippesa. Oczekujcie, że po premierze pojawią się zdjęcia z wnętrz tomów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru