Szalony festiwalowy maj - Gnat, Clifton, polskie komiksy [Komiksy dla wszystkich]

Przed chwilą napisaliśmy o zaplanowanym na maj Kajtku i Koku w Kosmosie, ale to niejedyna ciekawa zapowiedź Egmont na maj. Szykujcie się do napadu na bank albo sprzedaży nerki, ponieważ Egmont planuje wydać na Komiksową Warszawę kilka niezwykle ciekawych, ale też grubych i kosztownych komiksów.
Na pewno najciekawszą zapowiedzią jest 3. i ostatni tom Gnata pt. Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa. Ostatni tom legendarnego komiksu Jeffa Smitha będzie miał aż 504 strony i kosztował 99,99 zł, czyli tyle samo co wcześniejsze, chudsze tomy. Oprócz tego na maj Egmont planuje wydać inny komiks Jeffa Smitha, przeznaczony raczej do starszych czytelników - RAPP. Zaginione dzienniki Tesli. 468 stron, 119,99 zł, wyższa cena sugeruje, że komiks pojawi się w mniejszym nakładzie niż Gnat.
Kolejną ciekawą pozycją jest pierwszy (lecz oryginalnie czwarty) integral humorystyczno-sensacyjnej serii Boba De Groota i Bedu Clifton. Co ciekawe, tom będzie tłumaczony przez Marka Puszczewicza, który ostatnio tłumaczył tylko nowe albumy Asteriksa. Tom będzie zawierał 4 albumy serii, liczył 208 stron i kosztował 99,99 zł.
Oprócz tego w maju do sprzedaży trafią nowe komiksy z konkursu im. Janusza Christy. 2. tom Krasnoluda Napa, 3. Niezłej draki, Drapak, 2. Wojtka i Rudego oraz pierwszy album nowej serii pt. Rufus. Cena okładkowa każdego z albumów to 24,99 zł.
Na który z zapowiedzianych komiksów najbardziej czekacie? Gnata? Cliftona? A może Kajtka i Koka? Piszcie w komentarzach.
Źródło ilustracji: empik.com

Komentarze

 1. Już nie mogę się doczekać Gnata! Pewnie będzie to dla mnie komiks 2018 roku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też czekam na Gnata :-) Podobno Jeff Smith będzie zaproszony przez Egmont? Prawda to? Może uda zdobyć się autograf :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja najbardziej czekam na oba komiksy Jeffa Smitha :-D Najbadrziej zaskoczyła mnie zapowiedź "RASLA".

  A z komiksów z konkursu Christy najciekawiej się zapowiada "Rufus".

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 4. Gnat :D <3 A tak w ogóle to w maju ma także wyjść komiks "Miecz Ardeńczyka". Za wiele o nim nie wiem, ale wygląda całkiem obiecująco

  https://emp-scs.img-osdw.pl/img-p/1/egmont/44ca7fa2/std/492-452/8172549o.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komiks pojawił się później w zapowiedziach, więc nie pojawił się w newsie.

   Usuń
 5. Gnat zapowiada się mega interesująco. Komiks amerykański to jest to co do mnie przemawia najbardziej.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela