Pełne kolorowe wydanie "Kajtka i Koka w Kosmosie"! [Komiksy dla wszystkich]

Na stronie empik.com pojawiły się właśnie komiksowe zapowiedzi Egmontu na maj, najpierw chcemy podać, według nas, najważniejszą informację, o reszcie zapowiedzianych tytułów napiszemy w osobnym newsie w późniejszym terminie.
W maju Egmont rozpocznie wydawanie pełnej, KOLOROWEJ edycji Kajtka i Koko w Kosmosie Janusza Christy. 
Komiks, który oryginalnie ukazywał się przez 4 lata w Wieczorze Wybrzeża, a później został wydany w różnorakich innych edycjach w tym pełnej z 2012 roku, w końcu doczeka się pierwszej w pełni kolorowej edycji. Edycja będzie składała się z 7 96-stronicowych albumów w miękkiej oprawie wydrukowanych prawdopodobnie w formacie A4. Pierwszy z tomów ukaże się 17 maja i będzie kosztował 39,99 zł, a jego tytuł to Zabłąkana rakieta. Na razie nie wiadomo kiedy ukażą się kolejne tomy cyklu.
Oto pełna treść zapowiedzi:
Pierwsza kolorowa edycja kosmicznych przygód Kajtka i Koka! Komiks Janusza Christy w fascynujący sposób opowiada o przygodach Kajtka i Koka, przyjaciół uczestniczących w eksperymencie profesora Kosmosika. Zwariowany naukowiec wysyła ich do gwiazdozbioru Oriona. W trakcie ekspedycji bohaterowie poznają mieszkańców odległych planet i ich zadziwiające zwyczaje, przeżywają niezwykłe i ryzykowne przygody, popadają w liczne tarapaty, ale zawsze pozostają pełnymi humoru i optymizmu chłopakami z Ziemi.
Najdłuższy polski komiks stworzony przez Janusza Christę pierwotnie ukazywał się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1968–1972. Składa się z ponad tysiąca dwustu pasków komiksowych. Po latach wydawnictwo Egmont odtworzyło z pierwodruków prasowych i uporządkowało wszystkie galaktyczne perypetie Kajtka i Koka. Nowa, kolorowa edycja będzie się składać z siedmiu tomów, każdy o objętości 96 stron.

Źródło ilustracji: empik.com

Komentarze

 1. Jeśli Piotr Bednarczyk został kolorystą, to chętnie zdubluję :-)

  -Kleszcz-

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę to dziwne ale pierwsza kolorowa edycja KiK w Kosmosie wychodziła w latach 90. Lepiej by brzmiało pierwsza kompletna kolorowa edycja, ale to Egmont który o takich rzeczach zapomina.

  OdpowiedzUsuń
 3. A za rok wydanie w integralu? Nie można od razu dać takiego wydania tylko się bawić w zeszyty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolorowanie tak sporego komiksu sporo kosztuje, a przy okazji jest bardzo czasochłonne, więc ciężko wymagać by Egmont zlecił pokolorowanie całego komiksu dla kosztującego ze 150 zł (jeżeli nie więcej) ekskluzywnego wydania zbiorczego.
   Według mnie to dobra decyzja. Jest wydanie zbiorcze cz-b, a teraz będzie kolorowe w grubych zeszytach.

   Usuń
  2. Podobnie jest z "Gnatem". W Ameryce pojedyncze tomy są kolorowe, zaś wydanie kompletne jest czarno-białe.

   -Kleszcz-

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru