Kacze Opowieści - obsada i twórcy polskiego dubbingu

W końcu! Po wielu miesiącach oczekiwania nowe Kacze Opowieści pojawiły się w Polsce! Jeżeli przegapiliście odcinek to nic straconego, ponieważ Disney planuje kilka powtórek pilotażowego odcinka.
Przy okazji premiery Łuu-u! poznaliśmy też ostateczną obsadę polskiego dubbingu serialu, ale też dane o realizatorach polskiej wersji.
Za wersję polską serialu odpowiada SDI Media Polska, studio odpowiadające za większość disnejowskich dubbingów ostatniej dekady. Reżyserem serialu jest Marek Robaczewski, który, jak wiadomo, użycza też głosu Sknerusowi. Za dialogi odpowiada Renata Wojnarowska, natomiast adiustacją dialogów zajął się Dariusz Kosmowski, znany w kręgach fanów pod nickiem Daru. Za kierownictwo produkcji odpowiedzialna jest Katarzyna Kaszuba.
Kierownikiem muzycznym odpowiedzialnym za czołówkę była Agnieszka Tomicka, autorem tekstu piosenki, jest tak samo jak w klasycznym serialu, Filip Łobodziński, natomiast piosenkę śpiewał Jakub Jurzyk.

W wersji polskiej udział wzięli: 
Marek Robaczewski – Sknerus McKwacz, Sebastian Machalski – Hyzio, Mateusz Weber – Dyzio, Maksymilian Michasiów – Zyzio, Jarosław Boberek – Kaczor Donald, Magdalena Krylik – Tasia Van Der Kwak, Bartosz Martyna – Śmigacz McKwak, Joanna Węgrzynowska-Cybińska – Pani Dziobek, Tomasz Steciuk – Granit Forsant
Przy okazji kilka ciekawostek:
- Marek Robaczewski jest synem Eugeniusza Robaczewskiego, który użyczał głosu miliarderowi w latach 90.. Sam Marek użyczał też głosu w tym dubbingu, jednak tylko postaciom tła.
- Dwoje postaci zachowało swoje głosy z drugiego dubbingu oryginalnej serii - Donald nadal jest grany przez Jarosława Boberka, a Tasię dubbinguje nadal Magdalena Krylik.

Więcej o dubbingu jak i o samym odcinku napiszemy w recenzji pierwszego odcinka, która powinna pojawić się w ciągu kilkunastu godzin. Na razie czekamy na wasze opinie.
Źródło obsady: dubbingpedia.pl
Źródło ilustracji: Disney/Materiały własne 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)