Kacze Opowieści - szczegóły emisji na Disney Channel

Już za 3 tygodnie, dokładnie 30 marca na antenie Disney Channel pojawią się Kacze Opowieści, nowy serial o Sknerusie, Hyziu, Dyziu, Zyziu czy Donaldzie. Serial został świetnie przyjęty zagranicą, głównie za to, że jest pełen niezwykłych przygód jak i nawiązań do najsłynniejszych komiksów Disneya. 
Znamy już dokładne daty polskich premier pierwszych 10 odcinków serialu, oto one:

Kacze Opowieści: Łuu-u! (45-minutowy pilot serialu)
premiera: 30 marca o 18:30
powtórki: 31 marca o 10:00 i 19:30, 1 kwietnia o 14:00, 2 kwietnia o 22:10

Kacze Opowieści
premiery: w dni robocze od 9 do 20 kwietnia o 18:30
powtórki: w dni robocze o 6:55, 15:30 i 21:30, w weekendy o 8:00, 14:00 i 21:30
Kolejność emisji odcinków:
9 kwietnia - Daytrip of Doom!
10 kwietnia - The Great Dime Chase!
11 kwietnia - The Beagle Birthday Massacre!
12 kwietnia - Terror of the Terra-firmians!
13 kwietnia - The House of the Lucky Gander!
16 kwietnia - The Infernal Internship of Mark Beaks!
17 kwietnia - The Living Mummies of Toth-Ra!
18 kwietnia - The Impossible Summit of Mt. Neverrest!
19 kwietnia - Woo-oo! (1. część pilota z 30 marca)
20 kwietnia - Escape To/From Atlantis (2. część pilota)

Widać że Disney Channel chce uczynić z Kaczych Opowieści konia pociągowego stacji, ponieważ serial dostał jedne z najlepszych godzin emisji. 18:30 to ścisły prime-time stacji dziecięcych, 21:30 to miła niespodzianka dla osób wracających dopiero w późnych godzinach do domu, a 6:55 to idealna godzina na obejrzenie odcinka przed wyjściem do szkoły/pracy.
Warto zauważyć, że już 18 kwietnia Polska "dogoni" pod względem premier USA. W Stanach Zjednoczonych w poprzednim roku wyemitowano 10 odcinków, a na razie nie widać zapowiedzi kolejnych. W ciągu kilku najbliższych dni nowy odcinek (spoza emitowanej do tej pory dziesiątki) pojawi się w Korei, trudno powiedzieć kiedy zostanie on wyemitowany po angielsku.
Disney Channel jest dostępny w wielu sieciach kablowych i satelitarnych. Kanał można też oglądać legalnie w internecie za pośrednictwem Ipli w pakiecie Ipla Dzieci.
Informacje o godzinach emisji pochodzą ze strony programtv.naziemna.info.
Przypominamy, że nowe Kacze Opowieści to serial stworzony przez Disney Television Animation opowiadający o nowych przygodach Sknerusa i reszty kaczej rodziny. Akcja serialu rozgrywa się 10 lat po tajemniczych wydarzeniach, które spowodowały, że Donald nie odzywał się przez dekadę do Sknerusa, a Sknerus zrezygnował z podróży. Przez pewien zbieg okoliczności, Donald i Siostrzeńcy są zmuszeni przeprowadzić się do rezydencji Sknerusa. Miliarder po 10 latach przerwy znowu wciągnie Donalda w przygody wir, a towarzyszyć im będą Hyzio, Dyzio, Zyzio, Tasia i Śmigacz.
Warto zauważyć, że serial jest rebootem (restartem), a nie sequelem, dzięki czemu może być oglądany zarówno przez doświadczonych fanów jak i dopiero co poznających świat kaczek. Scenarzyści tworząc serial przekartkowali tysiące stron komiksów Disneya, dzięki czemu w wielu miejscach można znaleźć nawiązania, czy też pomysły zaczerpnięte z komiksów, a także przywrócili kilka wątków znanych z oryginalnego serialu. W animacji pojawia się wiele drugoplanowych postaci z komiksów Barksa jak Diodak, Granit Forsant czy Goguś, a w drugim sezonie planowany jest występ Dziobasa. Serial w doskonały sposób przenosi kaczki do XXI wieku, pamiętając o całym dziedzictwie, ale unowocześniając wiele rozwiązań. Pierwszy sezon ma liczyć 25 odcinków.
W oryginalnym dubbingu głosom postaciom użyczyli m.in. David Tennant (Sknerus), Danny Pudi, Ben Schwartz i Bobby Moynihan (Hyzio, Dyzio i Zyzio), Tony Anselmo (Donald), Kate Micucci (Tasia), Toks Olagundoye (Panna Dziobek), Beck Bennett (Tasia). Wśród aktorów dubbingujących postaci drugoplanowe znajdziemy Lin-Manuela Mirandę (Cyfron/Robokwak) i Allison Janney (Złotka).
Natomiast w polskiej wersji dubbingowej realizowanej przez SDI Media Polska wystąpią m.in. Marek Robaczewski (Sknerus), Jarosław Boberek (Donald), Magdalena Krylik (Tasia), Mateusz Weber (Dyzio), Sebastian Machalski (Hyzio), Maksymilian Michasiów (Zyzio) i Bartosz Martyna (Śmigacz).
Więcej informacji o serialu znajdziecie w innych artykułach spod tagu kacze opowieści.

Komentarze

 1. Pilot serialu, będący punktem zawiązania fabuły dla całej serii wyemitowany na końcu? No cóż, polski oddział Disney Chanel znów się popisał…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zgodnie z tym co się pojawiło w newsie pilot pojawi się 30 marca.
   Natomiast 19 i 20 kwietnia, po emisji pozostałych odcinków, na Disney Channel pilot po raz pierwszy pojawi się w wersji dwuczęściowej, minimalnie zedytowanej.

   Usuń
  2. A chyba że tak…

   Usuń
 2. Niesamowite! Głos Syna św. Pamięci Pana Robaczewskiego brzmi jak stary Sknerus! Aż się cieplej na sercu robi! Doskonały wybór, żeby dali też inne state głosy, Bubby, Cyfrona (i jego matki), Magiki i innych. Zapowiada się wspaniała przygoda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z skąd wiecie o tym źe jakiś czas temu był odcinek w Korei?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatecznie nie w Korei, a w Skandynawii, kilka dni temu wyemitowano kolejny odcinek.
   Natomiast w kwietniu ma być nowy odcinek we Francji.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar