Kaczor Donald 2020-06 - od dziś w sprzedaży - Gattino, Van Horn i Vicar

Zgodnie z planem, dzisiaj w kioskach i sklepach na terenie całego kraju pojawił się nowy numer Kaczora Donalda. 1007. wydanie pisma zawiera porządną, bo 45-stronicową porcję historyjek z kaczkami i myszami. Magazyn nie jest dostępny tylko w stacjonarnych punktach, ale też:
Numer składa się z komiksów oryginalnie wydanych w norweskim Donald Duck & Co 2020-15.
Szczególną uwagę czytelnika prawdopodobnie przykuwają trzy historyjki. Na pewno interesująco wygląda okładkowe Miasto złotych kaczek Schmikla i Gattino, w którym Hyzio, Dyzio i Zyzio zmierzą się z Magiką de Czar, która rzuciła urok starości na cały Kaczogród. Sympatycznym akcentem jest też  W swojej bańce, czyli pierwszy komiks Noela Van Horna po polsku od ponad 2 lat, prosta historyjka o wynalazku Diodaka do tworzenia niezniszczalnych baniek. Klasycznym elementem wydania jest natomiast Sposób na łysienie, czyli znany z Kaczogrodu Vicara niezwykle śmieszny ten-pager, w którym Donald musi zmierzyć się z wypadającymi piórami.
W numerze nie brakuje także krótszych komiksów - łącznie w wydaniu znajduje się 12 różnych historyjek z kaczogrodzkimi i myszogrodzkimi bohaterami.
Kolejny numer pisma ukaże się 30 lipca. Dodatkiem do najnowszego wydania jest gra piłkarska.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wszystkie grzechy "Kaczora Donalda" - numer 2020-06 (1007)

Kaczogród Carla Barksa 8 "Latający Holender" - przedpremierowa prezentacja

Historia kioskowych wydań specjalnych z komiksami Disneya